Sołtys ma order więc służy mieszkańcom. Wielu jednak pracy Zbigniewa Piszczatowskiego nie docenia

Trwa cykl zebrań wiejskich w miejscowościach gminy Miłosław. W ostatnim czasie (22 marca) obradowali mieszkańcy Czeszewa.

aktualności 16:33 26-03-20180 2

Do miejscowej świetlicy przybyło ponad 70 osób. Wśród nich był m.in. wiceburmistrz Błażej Pera, skarbnik Alina Kociemba, przewodniczący rady miejskiej Hubert Gruszczyński (Razem dla Gminy Miłosław) oraz radny Maciej Jankowiak (Razem dla Gminy Miłosław).

Hubert Gruszczyński i Maciej Jankowiak
Alina Kociemba i Błażej Pera

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od sprawozdania. Sołtys Zbigniew Piszczatowski przypomniał w nim, że na czele wsi stoi już od siedmiu lat.

Zbigniew Piszczatowski

–  Dobre pełnienie funkcji sołtysa jest dla mnie sprawą honoru. Wspomnianą funkcję staram się pełnić uczciwie dla wszystkich mieszkańców sołectwa – mówił Z. Piszczatowski, który pochwalił się mieszkańcom, że należy m.in. do Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej. Zdradził również, że posiada Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, który kiedyś nadawał król Polski.- To wszystko zobowiązuje mnie do służby Polsce, a tym samym wszystkim mieszkańcom naszej społeczności – mówił były żołnierz Wojska Polskiego

Sołtys sołectwa Czeszewo

Z. Piszczatowski do swoich sukcesów zaliczył m.in. oczyszczenie rowu odwadniającego, który w 2010 roku podtopił dużą część wsi. Przyznał, że walka o jego udrożnienie trwała sześć lat.

Ankieta

Czy Zbigniew Piszczatowski jest dobrym sołtysem sołectwa Czeszewo?

–  Oczywiście rów nie został jeszcze całkowicie udrożniony. Stało się tak ze względów finansowych. Na przeszkodzie stoją też niedrożne przepusty. Następnym problemem we wsi to usychające drzewa na ul. Leśnej. Spadające gałęzie zagrażają mieszkańcom. Wysyłam w tej sprawie pisma do zarządcy drogi. Póki co nie przynoszą one rezultatu – ubolewał sołtys.

Mieszkańcy sołectwa 
Mieszkańcy sołectwa
Mieszkańcy sołectwa

Gospodarz Czeszewa do swoich porażek zaliczył również to, że nie udało mu się przedłużyć chodnika na ul. Miłosławskiej.

– Byłem już blisko ale nie udało się. Niemniej nie poddaje się. Brak chodnika stwarza tam duże zagrożenie dla pieszych – zaznaczył sołtys, który podziękował radnemu powiatu Rafałowi Ziętemu za zrobienie chodnika wzdłuż ul. Leśnej. Z kolei samorządowcom z Miłosławia podziękował za zrobienie drogi na Czeszewo Budy.

Na zebraniu bardzo ochoczo głos zabierali mieszkańcy, a niektórzy nie szczędzili sołtysowi cierpkich słów. Okazało się również, że jest konflikt pomiędzy Zbigniewem Piszczatowskim, a członkami rady sołeckiej. Szczegóły w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Błażej Pera, Roman Dolata i Hubert Gruszczyński
Mieszkańcy sołectwa
Mieszkańcy sołectwa
Mieszkańcy sołectwa
Mieszkańcy sołectwa

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

16:33 26-03-20180 2