Solidarność z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet

W minioną sobotę w Nekli spontanicznie zebrała się grupa osób, które chciały zademonstrować swoją solidarność z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet oraz ideałami i wartościami tam postulowanymi.

Moim zdaniem 14:30 05-12-202012 9

Spośród wszystkich tych ideałów najważniejszy jest postulat nieograniczania wolności obywateli i nieingerowanie w prawo do podejmowania własnych, autonomicznych decyzji. Zebrani przejechali przez Neklę, potem do Kostrzyna, przez to miasto, a dalej trasami DK92 i S5 do Czerniejewa i z powrotem do Nekli. Policja, która jechała za kolumną, zapewniała bezpieczeństwo i protestującym, i uczestnikom ruchu drogowego. Nie było żadnych ekscesów, nie blokowano dróg, nie przeszkadzano nikomu, a jednocześnie protestujący, pozostając w swoich samochodach, nie narażali ani siebie, ani osób postronnych na potencjalne zarażenie COVID-19.

Udało się więc pogodzić interesy osób protestujących, zabezpieczających i postronnych mieszkańców miast i uczestników ruchu. To bardzo budujący (szczególnie w obecnych czasach) przykład działań społecznych widocznych w miejscach publicznych. Była to jedna z licznych tego dnia demonstracji.

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:30 05-12-2020