Śmieci z gminy Pyzdry nadal będzie wywozić ta sama firma

Firma Iglespol z Wrześni wygrała przetarg na odbiór odpadów w gminie Pyzdry. 

aktualności 17:55 24-05-20201 6

W drugim podejściu przetargowym brała także udział firma WA-MA z Pyzdr. Oferta wrzesińskiej przedsiębiorstwa, które od lat świadczy usługi na tym terenie okazała się korzystniejsza. Iglespol dostanie 185 zł od odebranej tony (dotychczas 219 zł). Nowa umowa będzie obowiązywać od 1 lipca br. do 31 grudnia 2021 r. 

Co ważne dla mieszkańców, nie zmieni się dotychczasowa stawka, która obowiązuje od 1 marca. Jedyną zmianą będzie zwiększona częstotliwość odbioru odpadów komunalnych zmieszanych i bioodpadów. Odpady te przez cały rok będą odbierane co dwa tygodnie w budynkach jednorodzinnych, zaś w budynkach wielolokalowych - od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu co dwa tygodnie, natomiast od kwietnia do października raz w tygodniu. Skończy się także problem „magazynowania” odpadów z tworzyw sztucznych, które będą teraz odbierane raz w miesiącu przez cały rok. 

Dotychczas w urzędzie miejskim zostało złożonych 460 deklaracji od gospodarstw, które zdecydowały się na założenie kompostownika (obejmuje 1705 osób na ponad 7000 mieszkańców). Z tej racji przysługuje 2-złotowa ulga w tzw. opłacie śmieciowej. 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:55 24-05-2020