Służył we wrocławskiej straży miejskiej. Teraz odpocznie w Zakątku Weteranów

Stowarzyszenie Zakątek Weteranów w Gierłatowie przyjęło pod swoją opiekę kolejnego podopiecznego.

społeczeństwo 19:46 06-06-20202 3

W miniony poniedziałek 1 czerwca do podnekielskiej miejscowości przetransportowano konia o imieniu San North. Przez wcześniejsze 18 lat służył w Straży Miejskiej we Wrocławiu. W oficjalnym pożegnaniu emerytowanego funkcjonariusza uczestniczył prezydent dolnośląskiego miasta, Jacek Sutryk.

- Nasz zasłużony „funkcjonariusz” był gościem prezydenta w bezpośredniej relacji na Facebooku – nie okazywał żadnego stresu, smacznie zajadając podawaną mu przez prezydenta marchewkę. Następnie emeryt zajął miejsce w specjalnej przyczepie i żegnany przez zgromadzonych strażników miejskich, udał się na zasłużony odpoczynek do podpoznańskiego Gierłatowa - czytamy na facebookowym profilu Waldemara Forysiaka z wrocławskiej straży miejskiej.

San North jest kolejnym koniem, który przybył do Zakątka Weteranów. Został mu przydzielony piąty, ostatni boks. Przed jego przybyciem wszystkie boksy były już wcześniej zajęte. Jednak kilka dni wcześniej, jeden z koni o imieniu Farys, zmienił swoje miejsce przebywania. Został zaadaptowany i obecnie przebywa w odległości 40 km od Gierłatowa.

San North żegnany przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka

Przypomnijmy, że Zakątek Weteranów nieustannie można wesprzeć finansowo (nr konta: 53 1240 3246 1111 0010 7204 2668). Można też licytować przedmioty na specjalnej facebookowej grupie, która znajduje się TUTAJ. Jest to o tyle istotne, że obecnie państwo polskie nie zapewnia emerytur dla koni i psów, który pracowały w służbach mundurowych.

Fot. Waldemar Forysiak

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

19:46 06-06-2020