Słupeccy strażacy będą mieć szefa z wrzesińskiej komendy

43-letni Zbigniew Rzemyszkiewicz z początkiem maja obejmie funkcję zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

na sygnale 10:45 30-04-20200 0

Pożegnanie wieloletniego funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni odbyło się w czwartek 30 kwietnia.

– Ciężko rozstawać się z oficerem o tak dużym doświadczeniu zawodowym i przekazywać go do sąsiadów. Cieszę się jednak jego szczęściem, bo ten awans pokazuje, że jest bardzo dobrym strażakiem – powiedział Piotr Trawiński, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.

Piotr Trawiński, komendant KP PSP Września
Dowódcy wrzesińskiej straży: Piotr Trawiński i Damian Jankowiak

Zbigniew Rzemyszkiewicz z jednostką przy ul. Wrocławskiej we Wrześni związany jest od 2011 roku. Do północy pełnić w niej będzie funkcję dowódcy jednostki ratowniczo–gaśniczej oraz rzecznika prasowego.

– Nie odchodzę ze służby. Odchodzę tylko do sąsiadującej jednostki i na pewno będziemy się spotykali. Praca w komendzie we Wrześni (Z. Rzemyszkiewicz mieszka na terenie powiatu słupeckiego – przyp. red.) bardzo mi się podobała. Nie ukrywam, że zawsze myślałem, że będę w niej pracować do emerytury. Cieszę się z objęcia funkcji zastępcy komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy ale jednocześnie ubolewam, że odchodzę z Wrześni – mówił Z. Rzemyszkiewicz.

Rafał Zasada z KP PSP Września
Damian Jankowiak, zastępca komendanta KP PSP we Wrześni
Zbigniew Rzemyszkiewicz z początkiem maja obejmie funkcję z-ca komendanta KP PSP w Słupcy
Zbigniew Rzemyszkiewicz do pracy we Wrześni dojeżdżał ze Słupcy. Od jutro będzie ją miał na miejscu
Wrzesińscy strażacy
Pożegnanie odbyło się z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa
Damian Jankowiak przekazuje Zbigniewowi Rzemyszkiewiczowi strażacki podarunek
Wcześniejszy rzecznik prasowy KP PSP Września - Marek Mikołajczak 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

10:45 30-04-2020