Ślubowanie i apel burmistrza oraz zmiana w prezydium wrzesińskiej rady miejskiej

Sporo wydarzyło się na pierwszej sesji Rady Miejskiej we Wrześni VIII kadencji.

samorząd 19:45 20-11-20180 48

Obrady odbyły się we wtorek 20 listopada. Zwyczajowo pierwsze posiedzenie rozpoczął najstarszy radny, którym jest obecnie Ryszard Szwajca (Unia Wrześnian). Radny-senior skutecznie doprowadził do wyborów nowego przewodniczącego. Zgodnie z przewidywaniami ponownie został nim Waldemar Grześkowiak (UWrz). Jego zastępcami zostali: Maciej Baranowski (Koalicja Obywatelska, poprzednio również wiceprzewodniczący) oraz debiutująca w radzie Anna Szlachetka (Prawo i Sprawiedliwość).

W trakcie sesji uroczyste ślubowanie na kolejną kadencję złożył burmistrz Tomasz Kałużny. Włodarz zaapelował przy tej okazji o zgodę w radzie: – Opadły emocje związane z wyborami i nikt już nie czeka na dalsze podkreślanie różnic, jakie mogą nas dzielić. Wszyscy natomiast oczekują od nas zgodnej współpracy i uczciwej debaty na temat tego, co nas łączy. Życzmy sobie wzajemnie, by zawsze łączyło nas dobro Wrześni i całej gminy – mówił burmistrz.

W trakcie obrad po raz pierwszy został wykorzystany elektroniczny system eSesja, który pozwala na transmisję posiedzenia na żywo oraz elektroniczne głosowanie za pomocą tabletów. Co prawda udało się zarejestrować obrady (zapis wideo dostępny jest tutaj), ale system głosowań kilkakrotnie się zawieszał, przez co radni musieli głosować ustnie.

Co i dlaczego poszło nie tak? Jak na apel burmistrza zareagowała opozycja? O tym będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

19:45 20-11-2018