Sławni ludzie we Wrześni – Adam Hofman, były szef struktur PiS–u

Adam Hofman, były poseł i szef okręgu konińsko – gnieźnieńskiego PiS wrócił na czołówki mediów w związku z tzw. aferą GetBacku. „Gazeta Wyborcza” ujawniła nagrania, w których rzekomo miał szantażować znanego biznesmena Leszka Czarneckiego.

aktualności 08:05 17-11-202012 32

Za ujawnionymi nagraniami stoi adwokat Leszka Czarneckiego Roman Giertych. Adam Hofman miał zaproponować Czarneckiemu formalne lub nieformalne zatrudnienie prezesa Banku Pekao Michała Kurpińskiego w zamian za przekonanie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry za odstąpienie od śledztw w sprawie Czarneckiego. Hofman wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że spotkania wynikały ze współpracy jego firmy z bankami Czarneckiego, a wszystkie tzw. publiczne wątki pojawiały się w rozmowie z inicjatywy przedsiębiorcy.

Adam Hofman odwiedził Wrześnię kilka razy. Na przykład 22 października 2012 były parlamentarzysta spotkał się z mieszkańcami we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Protestował wówczas przeciwko likwidacji sądu we Wrześni oraz planom likwidacji posterunków policji. Hofman skrytykował też ówczesną wrzesińską posłankę Platformy Obywatelskiej śp. Krystynę Poślednią.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Adam Hofman szantażował Leszka Czarneckiego?

Thumb ww biernat

Filip Biernat

08:05 17-11-2020