Skutki piątkowej nawałnicy – co nam się wydarzyło, jak uzyskać pomoc, co zrobić z wiatrołomami, itd.

Czegoś takiego Września jeszcze nie przeżyła i oby już nigdy przeżywać nie musiała. To wydarzenie dekady, a właściwie XXI wieku w naszym mieście, dlatego w piątkowej gazecie znajdziecie Państwo mnóstwo artykułów na temat wichury.

temat tygodnia 12:13 14-08-2017 25

Przede wszystkim spróbujemy dokonać bilansu strat, choć nie jest to łatwe, ponieważ idą one w grube miliony. Podsumujemy też działania służb ratunkowych oraz centrum zarządzania kryzysowego. Wstępnie można powiedzieć, że Września poradziła sobie z żywiołem i że mieliśmy wszyscy sporo szczęścia w nieszczęściu, bo nikt nie zginął, nie było też poważnie rannych. Leczenie ran i porządkowanie wszystkiego potrwa wiele tygodni, a nawet dziesiątków lat, ponieważ powalone drzewa w obu parkach, a także w Małpim Gaju, Dębinie, czy w Lasku Sokołowskim, szybko nie odrosną. 

We Wrześni zapanował wielki smutek, w sobotni poranek z niedowierzaniem obchodziliśmy nasze piękne, zadbane zielone miasto i oczom nie wierzyliśmy. W oczach wielu wrześnian widać było łzy...

Dziennikarze „Wiadomości Wrzesińskich” od samego początku relacjonowali wydarzenia na naszym portalu i profilu na FB. Także Czytelnicy i Użytkownicy portalu przysyłali nam na bieżąco zdjęcia z różnych części miasta, informowali o tym, co się dzieje w komentarzach. Dziękujemy za to – okazało się, że potrafimy być wspólnotą, co jest wielkim plusem w tej „minusowej” sytuacji. Aby dokonać bilansu tego, co się stało, prosimy u wzięcie udziału w naszych ankietach, bardzo zależy nam na Państwa opiniach.

Ankieta

Jak oceniam działania służb ratunkowych tuż po nawałnicy?

Ankieta

Która ze służb najlepiej wykonała swoje zadania?

Ankieta

Jakie skutki psychiczne odczuwam po przejściu nawałnicy?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

12:13 14-08-2017 25