Skończyło się kolejne młode życie…

Poprzedni weekend był ciepły, mnóstwo ludzi pojechało na działki letniskowe nad jeziorami. A tam, wiadomo... grille, pyfko, wino i co ino.

Moim zdaniem 12:22 15-05-20207 10

Co odważniejsi zanurzali się w jeszcze bardzo „rześkiej” wodzie, a nawet pływali. Zdarzyło się też, że troje młodych osób połączyło jedno z drugim, to znaczy opilstwo ze sportami wodnymi. Wybrali się mianowicie na przejażdżkę trzyosobowym kajakiem typu kanu. Ich głośne żarty było słychać na obu brzegach Jeziora Kosewskiego.

Do czasu. W pewnym momencie kajak wywrócił się, wszyscy wpadli do wody. Dwoje dopłynęło do brzegu, trzeci – jak się później okazało 28-letni student, mieszkaniec powiatu poznańskiego – zniknął. Strażacy ratownicy szukali jego ciała kilkanaście godzin. Osoby, które przeżyły, jak mówią świadkowie, nie potrafili wskazać miejsca, gdzie doszło do wywrotki.

Skończyło się bezsensownie kolejne młode życie. Nigdy nie zapomnę wycia syren pojazdów ratowniczych i przeczesujących po nocy całe jeziorko łodzi ratowniczych z reflektorami. Jutro i pojutrze znowu ma być ciepło. Grille czekają.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:22 15-05-2020