Skok do pierwszej czwórki. APP Krispol wygrywa czwarty raz z rzędu

W sobotni wieczór pomarańczowi zrewanżowali się Chrobremu w Głogowie za jesienną pucharową porażkę. Ważniejsze jednak, że wrześnianie - inkasując trzy punkty - przebili się do ligowej czołówki.

siatkówka 20:19 22-02-20200 2

Naszym rywalom widmo spadku zagląda głęboko w oczy, na gwałt muszą zdobywać punkty, toteż spodziewaliśmy się ciężkiego boju. I w trzech setach taki był.

Gospodarze rozpoczęli od dwupunktowego przewagi (4:2), ale z kolejnych sześciu piłek wrześnianie zdobyli aż pięć. Oba zespoły co rusz zmieniały się na prowadzeniu, a żaden - w przeciągu całego seta - nie mógł odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Na samym finiszu wrześnianie obronili dwa setbole, ale za trzecim razem sztuka ta się nie udała. Chrobry wygrał inauguracyjną odsłonę.

W drugim secie długo grano według tego samego scenariusza. Od jego połowy po każdym dwupunktowym prowadzeniu krispolowców gospodarze doprowadzali do wyrównania. Bardzo dobry fragment gry zanotował Adam Lorenc, w stosunku do pierwszego seta przyjęcie poprawił Bartosz Dzierżyński, a bloki i asy rozdawał Mateusz Zawalski. Tym razem to wrześnianie pierwsi otrzymali szansę wygrania partii i od razu ją wykorzystali.

Przegrana w końcówce podłamała siatkarzy Chrobrego. Głogowianie rozpoczęli trzeciego seta fatalnie i tracili piłkę za piłką (2:10). Odsłona nie miała historii. Już w tym momencie pomarańczowi byli na czwartym miejscu w wirtualnej tabeli.

Czwarty set okazał się ostatnim. Podopieczni trenera Mariana Kardasa szybko objęli wysokie prowadzenie (6:2). Gospodarze równie szybko zdołali wyrównać (10:10), a dalej kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie – ostatni raz 21:20. Wrześnianie otrzymali pierwszego meczbola, później kolejnych siedem i właśnie za ósmym podejściem zakończyli spotkanie.

MVP wybranym został po raz kolejny w tym sezonie Adam Lorenc.

Krispol I liga: Chrobry Głogów – APP Krispol 1:3 (-25, 23, 16, 30)

I set: 4:2, 8:7, 11:12, 15:16, 18:20, 24:23, 27:25

II set: 4:2, 8:7, 11:12, 14:16, 19:20, 23:25

III set: 1:4, 2:8, 4:12, 6:16, 10:20, 16:25

IV set: 2:4, 4:8, 11:12, 15:16, 19:20, 23:24, 30:32

APP Krispol: Krawiecki (3 pkt), Lorenc (25), Kaźmierczak (4), Zawalski (13), Jóźwik (10), Kalinowski (9) i Dzierżyński (libero) oraz Frankowski, Narowski (4), Brzóstowicz (2), Tomczak, Linda (1)

20:19 22-02-2020