Skikiewicz i Gruszczyński będą walczyć o fotel burmistrza Miłosławia bez poparcia Sobczaka

Jarosław Sobczak, który osiągnął trzeci wynik w wyborach na burmistrza Miłosławia oświadczył nam, że nie udzieli poparcia ani Zbigniewowi Skikiewiczowi ani Hubertowi Gruszczyńskiemu.

samorząd 13:03 31-10-20180 31

57-letniego kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowe w wyborach poparło 398 mieszkańców (8,15 proc).

- Moim wyborcom, sympatykom, przyjaciołom i znajomym raz jeszcze z całego serca dziękuję za oddany na mnie głos i pozostawiam pełną swobodę wyboru, nie preferując żadnego z kandydatów – mówi Jarosław Sobczak. - Prywatnie zagłosuję na swojego kolegę Zbigniewa, ze względu na długoletnią znajomość i owocną współpracę – dodaje.

Przypomnijmy, że J. Sobczak w wyborach zdobył mandat radnego, a tym samym po czterech latach nieobecności wróci do rady miejskiej.

- Bardzo się cieszę z wyników wyborów uzyskanych w Obwodowej Komisji Wyborczej w Biechowie. Zgodnie z nimi zostałem wybrany radnym okręgu nr 10 Biechowo, Gorzyce, Chrustowo. Radnym z okręgu nr 9 został Rafał Nowaczyk. Obaj startowaliśmy z KW PSL i bardzo serdecznie dziękujemy wyborcom za poparcie. To niestety wszystko jeśli chodzi o mandaty radnych z naszej listy więc będziemy w mniejszości w nowej radzie. Gratuluję zwycięzcom z drużyny Huberta Gruszczyńskiego i myślę, że potrafimy współpracować z nimi, a także z radnymi Porozumienia dla Gminy w rozwiązywaniu spraw dla dobra mieszkańców całej naszej gminy. Ja jako kandydat dialogu przeciwny jestem budowaniu obozów władzy i opozycji. Rada miejska musi wiedzieć, że wybory wygrało 15 równych sobie radnych, a radni PSL i PdG muszą też wiedzieć, że są w mniejszości w radzie. Wierzę, że to się da pogodzić – mówi J. Sobczak.

- W Biechowie zająłem też drugie miejsce w wyścigu burmistrzowskim, niestety mój dobry wynik nie powtórzył się w innych komisjach i przegrałem te wybory z obu kandydatami. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy oddali na mnie swoje głosy. Chciałem innego, bardziej dynamicznego w rozwoju Miłosławia i dialogu w sprawowaniu władzy. Moje argumenty były jednak za słabe, nie przekonałem wystarczającej ilości wyborców. Pozostaje mi jedynie uszanować wyniki i wziąć się do pracy samorządowej aby mieszkańcy Biechowa, Gorzyc i Chrustowa nie żałowali oddanego na mnie głosu. Gratuluję obu rywalom wyników wyborczych - kończy.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

13:03 31-10-2018