Siódmy sezon w I lidze za nami. Pomarańczowi w liczbach

Decyzją Polskiej Ligi Siatkówki KRISPOL I Liga została zakończona po rozegraniu 164 meczów. Nasz zespół ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

siatkówka 08:09 10-04-20200 1

To dobra pozycja, zważywszy na fakt, że pomarańczowych po poprzednim sezonie opuściło dwóch znaczących siatkarzy: Piotr Lipiński (przeniósł się do PlusLigi) i Damian Wierzbicki (zanotował udany sezon w Politechnice Lublin).

W 26 meczach APP Krispol odniósł 16 zwycięstw, zdobywając 47 punktów. Mieliśmy zdecydowanie dodatni stosunek setów (+16) i piłek (+56). Podopieczni trenera Mariana Kardasa nieźle radzili sobie w tajbrekach, co dotąd nie było mocną stroną pomarańczowych. Nasi siatkarze wygrali cztery piąte sety na siedem rozegranych. Także w grach na przewagi, gdzie psychika odgrywa wielką rolę, wygrywaliśmy siedmiokrotnie i tylko dw razy oddaliśmy partię rywalom.

Sezon przebiegał różnie. Przez długi czas sen z powiek spędzała groźba niezakwalifikowania się do ósemki. Tylko miejsce w tej stawce ośmiu najlepszych ekip pozwalało wziąć udział w play-off.

Fantastyczny finisz spowodował, że zespół wywindował się na czwartą pozycję. Wrześnianie w ośmiu ostatnich meczach zdobywali punkty i tylko raz przegrali po tajbreku! Łącznie w tym okresie zdobyli 21 oczek, najwięcej spośród wszystkich pierwszoligowych ekip! Osiem kolejnych meczów z punktową zdobyczą, to wyrównany klubowy rekord.

Można już tylko spekulować, czy formę udałoby się utrzymać na play-off i powalczyć w finałowej rundzie o medal, tak jak miało to miejsce w dwóch poprzednich sezonach.

Rozgrywki, w przesłanym do nas mejlu, podsumowuje prezes Robert Wardak:

- W sezonie 2019/2020 rozpoczął się kolejny etap związany z Krispol 1 ligą. Celem Klubu, oprócz udziału w rozgrywkach 1 ligi było przede wszystkim rozwijanie siatkarskich pasji i talentów w środowisku lokalnym. Piłka siatkowa we Wrześni zawsze odgrywała ważną rolę i zapewniała integrację społeczności lokalnej. Historia Drużyny APP Krispol Września oraz pasja i oddanie jej kibiców są najlepszym dowodem na ogromne znaczenie sportu, piłki siatkowej i samej drużyny dla mieszkańców naszego miasta. Zaangażowanie wielu ludzi potrzebne jest aby takie rozgrywki mogły mieć miejsce. Potrzebni są sponsorzy, wolontariusze, przychylność miejscowych władz i odpowiednie wsparcie środowiska lokalnego. Od wielu lat wszyscy odczuwamy tą przychylność co pozwoliło nam w ostatnich latach osiągnąć tak wspaniałe wyniki zarówno w dwóch ostatnich sezonach tak i w obecnym przedwcześnie zakończonym również bardzo dobrym wynikiem. A jak pokazały ostatnie mecze szczyt formy miał dopiero nastąpić, ostatnie sześć meczy wygranych i dwa przegrane 2:3 na wyjeździe dały nam czwarte miejsce. Możemy również poszczycić się dużym zainteresowaniem naszymi zawodnikami trenerów drużyn PlusLigi. Jest to potwierdzenie dużej wiedzy i profesjonalizmu naszego sztabu szkoleniowego co przekuwa się w sukces sportowy. Obecna sytuacja związana z koronawirusem – stawia nas w trudnej sytuacji wszystko zależy jak długo to potrwa. Dziś najważniejsze jest zdrowie zawodników, kibiców i ich rodzin oraz szybkie ustabilizowanie trudnej sytuacji gospodarczej wielu firm. Raz jeszcze wyrażamy wielką wdzięczność dla sponsorów, kibiców i sympatyków, którzy poprzez słowa wsparcia dają nam dodatkową energię do działania, tempo podejmowanych decyzji musimy dopasować do tych ważniejszych priorytetów dzisiejszej rzeczywistości.

W kolejnych artykułach podsumujemy osiągnięcia zawodników, trenera, porównamy poszczególne sezony w I lidze i napiszemy o klubowych rekordach.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:09 10-04-2020