Siódmy bieg 10 km Szpot Swarzędz. To już za niespełna 70 dni

Niemal dokładnie za 2 miesiące, w niedzielę 22 kwietnia 2018 Swarzędz będzie po raz kolejny stolicą polskich ulicznych biegów długodystansowych. Stanie się to za sprawą 7. biegu 10 km Szpot Swarzędz, do którego zapisy już trwają przez stronę biegu, czyli www.biegi.szpot.pl.

lekkoatletyka 14:52 19-02-2018 0

Dla drugiego tysiąca biegaczy, którzy dokonają zapisu przewidziano wynoszącą jedynie 45 złotych cenę za pakiet startowy. Od 2001 do 3000 uczestników wpisowe wynosić będzie już 49 zł. Powyżej liczby 3 000 cena ponownie wzrośnie, a zatem nie ma na co czekać. Prawda?

Szybka, znana doskonale tysiącom biegaczy trasa, start z najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza – ulicy Cieszkowskiego, meta na tartanowej bieżni zmodernizowanego w roku 2017 stadionu, mnóstwo nagród , to tylko wybrane atuty tej naprawdę dużej imprezy biegowej. 

Nagrodą główną w losowaniu przeprowadzonym wśród wszystkich uczestników biegu, którzy pokonają dystans 10 km w regulaminowym czasie 1,5 godziny będzie samochód marki Hyundai i10. Tradycyjnie nagrodzeni zostaną biegacze aż w 13-tu kategoriach wiekowych, co oznacza, że na podium zaproszona zostanie łącznie rekordowa liczba 168 biegaczek i biegaczy. Z okazji przypadającego w roku bieżącym 380-lecia nadania Swarzędzowi praw miejskich, specjalna nagroda trafi do rąk 380 zawodnika na mecie.

Tradycyjnie również na przełomie marca i kwietnia przeprowadzone zostaną oficjalne treningi, które poprowadzą znani i uznani w świecie biegowym zawodniczki i zawodnicy. Nie zabraknie również wielu atrakcji przygotowywanych w ramach otwartego dla wszystkich Pikniku Rodzinnego oraz aukcji interesujących przedmiotów podarowanych przez najważniejsze osoby w państwie i województwie. 

Całkowity dochód z aukcji zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, przekazany na dalsze leczenie Nikoli Kubiak – 10-letniej swarzędzanki walczącej od 6 lat z nowotworem złośliwym. Teraz jednak najważniejsze są zapisy, bowiem limit startujących wynosi 4 000 i z każdym dniem liczba ta jest coraz bliższa. Przypominamy zatem –www.biegi.szpot.pl.

(maw)

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:52 19-02-2018 0