Siłownia pod chmurką w Miłosławiu cieszy się dużym zainteresowaniem. Będą kolejne

Kilka tygodni temu powstała pierwsza na terenie Miłosławia siłowni pod chmurką. Okazuje się, że mieszkańcy dbają o kondycję i chętnie na niej ćwiczą.

społeczeństwo 18:11 04-07-2018 7

Urządzenia do ćwiczeń znajdują się przy placu zabaw w parku. Do dyspozycji mieszkańców jest sześć urządzeń, w tym trzy podwójne. Inwestycja kosztowała około 20 000 zł, a do budżetu wprowadzili ją radni z klubu Razem dla Gminy Miłosław. Z placu fitness korzystać mogą wszyscy: dzieci, młodzież i osoby starsze.

– Takie miejsca są bardzo potrzebne. Ćwiczenia na takich urządzeniach to doskonała forma spędzania wolnego czasu, która przyczynia się do rozwoju kondycji – mówi Hanna Spychała. Radna, a zarazem lekarka przyznaje, że sama chętnie korzysta z zamontowanych w parku urządzeń. – Mieszkańcy bardzo chwalą sobie siłownię. Ja również się z niej cieszę, bo zawsze można na niej trochę zgubić zbędnych kilogramów – śmieje się. 

Urzędnicy poszli za ciosem i zdecydowali, że w tym roku urządzenia do ćwiczeń staną jeszcze na terenie Chlebowa i Książna. Wybór lokalizacji nie spodobał się wszystkim radnym. Niewiele brakowało, a zamówione urządzenia trafiłyby do magazynu. Po długiej dyskusji samorządowcy zgodzili się jednak na ich montaż. W sumie we wspomnianych miejscowościach zamontowane zostaną po dwa urządzenia.

Siłownia pod chmurką pojawi się również w Białym Piątkowie i w lwiej części sfinansowana ona zostanie z tzw. funduszu sołeckiego. W tym przypadku urządzenia zostaną dopiero zamówione. Urszula Kosmecka, kierownik referatu Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Gminy w Miłosławiu na dzisiejszej komisji rolnictwa poinformowała Annę Woźniak, że zajmie się tym po powrocie z urlopu.

Urszula Kosmecka

Dodajmy, że w przyszłym roku urządzenia do ćwiczeń staną również w Gorzycach. Sołtys Stanisław Filipiak pozyskał na ich montaż pieniądze z Lokalnej Grupy Działania „Z Nami Warto”. Popularne orbitki czy narciarze pojawią się również w roku 2019 w innych punktach na terenie gminy. Gdzie dokładnie jeszcze nie wiadomo.  

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:11 04-07-2018 7