Siatkarki z Czeszewa najlepsze w szkolnej mini siatkówce

Sukcesem reprezentantek SP Czeszowo zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Mini Siatkówce Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych drużyn.

siatkówka 22:08 13-02-20190 0

Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w ramach Igrzysk Dzieci rozegrano w poniedziałek, 11 lutego w hali sportowej w Nekli. W pierwszej fazie turnieju uczestnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym w dwóch grupach.

W Grupie A dwa zwycięstwa po 2:0 odniosły siatkarki z SP Czeszewo. Drugie miejsce przypadło reprezentantkom SP Miłosław, które wyprzedziły SP Nekla. W Grupie B najlepsze okazały się siatkarki z SSP nr 1 Września wygrywając oba mecze po 2:0. Drugie miejsce zajęły reprezentantki SSP nr 6 Września, które 2:0 pokonały SSP nr 2 Września.

Dwie najlepszy drużyny z każdej grupy zmierzyły się w pojedynkach półfinałowych. Prawo gry w finale wywalczyły sobie zawodniczki SP Czeszewo pokonując 2:0 SSP nr 6 Września i reprezentantki SP Miłosław, które 2:1 wygrały z SSP nr 1 Września.

W meczu o 5. miejsce w turnieju zawodniczki SP Nekla po tajbreku pokonały SSP nr 2 Września. Trzecia lokata mistrzostw przypadła zawodniczkom SSP nr 1 Września po wygranej 2:0 z SSP nr 6 Września. W finale reprezentantki SP Czeszewo wywalczyły złote medale wygrywając 2:1 z SP Miłosław.

Reprezentacja SP Czeszewo zagrała w składzie: Alicja Kmieć, Marika Mielcarek, Sandra Nowak, Aleksandra Pawlaczyk, Oliwia Pawlak, Nikola Popis, Oliwia Suchorska, Kinga Szymkowiak, Katarzyna Wrzaskowska, Amelia Wygoda

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.SP Czeszewo

2.SP Miłosław

3.SSP nr 1 Września

4.SSP nr 6 Września

5.SP Nekla

6.SSP nr 2 Września

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

22:08 13-02-2019