Siatkarki UKS Olimp Września w finale Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek

Młodziczki UKS Olimp Września kilkumiesięczne zmagania na parkiecie ukoronowały awansem do grona sześciu najlepszych drużyn w Wielkopolsce. Podczas turnieju w Pile powalczą o kwalifikacje do mistrzostw Polski.

siatkówka 17:49 12-03-20180 0

Do rywalizacji w kategorii młodziczek w sezonie 2017/2018 zgłosiło się ponad 30 zespołów z Wielkopolski. Organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu zawody miał wiele etapów. Września w rozgrywkach reprezentowana była przez zawodniczki UKS Olimp, na co dzień uczennice drugiej klasy sportowej o profilu piłki siatkowej w SSP nr 6.

W pierwszej fazie rozgrywek wrześnianki wygrały zdecydowanie swoją grupę. Podobnie było w następnej grupie eliminacyjnej, w której grały z KS Siatkarzem Koło i UKS Kaniasiatką Gostyń. W grupie ćwierćfinałowej siatkarki Olimpu uległy tylko zespołowi Enei Energetyk Poznań. W grupie półfinałowej wrześnianki w trzech turniejach wygrywały z UKS Szamotulaninem Szamotuły i KS Siatkarzem Koło, przegrywając z UKS ZSMS Poznań.

Zajmując drugie miejsce w półfinale mistrzostw Wielkopolski podopieczne trenera Przemysława Motyla zapewniły sobie miejsce w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 24-25 marca w Pile. Tam sześć startujących w rywalizacji drużyn oprócz mistrzostwa walczyć będzie o trzy pierwsze miejsca premiowane kwalifikacją do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Młodziczki UKS Olimp Września grały w składzie: Karina Szymaniak, Michalina Rakowska, Maria Marciniak, Olga Nowaczyk, Wiktoria Nowak, Olga Reszelewska, Marcelina Izydorek, Klaudia Zehner, Oliwia Sikorska, Klaudia Nowicka, Weronika Wizła, Anita Sobaszkiewicz, Weronika Matuszak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:49 12-03-2018