Siatkarki UKS Olimp Września tuż za podium Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek

Podczas turnieju w Pile reprezentantki UKS Olimp walczyły o medale Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Rywalizacja w gronie sześciu najlepszych drużyn z województwa zakończyła się dla wrześnianek zdobyciem czwartego miejsca.

siatkówka 14:15 27-03-20180 0

Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w Piłce Siatkowej rozegrano w dniach 24-25.04.2018 r. w Pile. Uczniowski Klub Sportowy Olimp Września reprezentowany był przez uczennice klasy sportowej II s o profilu piłki siatkowej w SSP nr 6. W turnieju finałowym wzięło udział sześć najlepszych zespołów z Wielkopolski.

Wrześnianki w grupie eliminacyjnej w pierwszym meczu pewnie 2:0 pokonały UKS Szamotulanina Szamotuły. W drugim pojedynku przeciwniczkami podopiecznych trenera Przemysława Motyla były siatkarki KS Energetyk Poznań, zespół uważany za faworyta całego turnieju. W pierwszym secie siatkarki UKS Olimp zagrały bardzo skutecznie w ataku i zagrywce, co pozwoliło im zwyciężyć 25:19. W drugiej partii od początku dominowały poznanianki wygrywając 25:17. W trzecim secie pewniej i skuteczniej również zagrały siatkarki Energetyka wygrywając ostatecznie 15:11 i cały mecz 2:1, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Wychodząc do dalszych gier z drugiego miejsca w grupie wrześnianki trafiły w półfinale na UKS Piątka Turek. W pierwszej partii siatkarki UKS Olimp zaprezentowały się znakomicie wygrywając 25:18. Drugi set od początku przebiegał nie pomyśli wrześnianek, które dopiero od stanu 17:22 doprowadziły do remisu 23:23. Niestety autowa zagrywka i autowy atak w końcówce seta spowodowały ich przegraną 23:25. W trzecim secie reprezentantki Turku wygrały 15:11 i to one awansowały do finału turnieju.

W meczu o brązowy medal przeciwnikiem UKS Olimp okazał się zespół ZSMS UKS Poznań. Wrześnianki w pojedynku tym popełniły zbyt wiele błędów własnych by myśleć o zwycięstwie.

Po turnieju nagrody indywidualne otrzymały: Olga Reszelewska (najlepsza zawodniczka zespołu) i Marcelina Izydorek (najlepsza libero turnieju).

- Zespół bardzo dobrze i skutecznie zagrał w pierwszym dniu turnieju. W meczu półfinałowym zabrakło troszkę szczęścia i skuteczności. Pojedynek o trzecie miejsce z dużą ilością błędów własnych nie mógł zakończyć się zwycięstwem. Mimo braku miejsca w pierwszej trójce całej drużynie należą się brawa za dobrą grę. Nasz zespół przegrał 1:2 z mistrzyniami i wicemistrzyniami Wielkopolski, co świadczy o tym, że prezentował podobny poziom – oceniał trener Przemysław Motyl.

UKS Olimp Września zagrał w składzie: Michalina Rakowska, Maria Marciniak, Olga Reszelewska, Karina Szymaniak, Olga Nowaczyk, Wiktoria Nowak, Marcelina Izydorek, Klaudia Zehner, Klaudia Nowicka, Weronika Wizła, Oliwia Sikorska 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

14:15 27-03-2018