Siatkarki Orkana wyeliminowane z walki o mistrzostwo. Decydujący mecz dla zawodniczek z Miłosławia

Wielkie znaczenie dla ostatecznego układu tabeli miał mecz kończący siatkarskie rozgrywki III ligi kobiet. Orkan Września zamiast wygrać we własnej hali uległ Orlikowi Miłosław grzebiąc szanse na grę o awans.

siatkówka 16:34 29-01-2018 0

Przed spotkaniem wiadomo było, że chcącemu uplasować się na drugim miejscu Grupy I III ligi kobiet Orkanowi Września niezbędne jest zwycięstwo w minimalnym rozmiarze 3:1. Zdobycie trzech punktów w pojedynku z Orlikiem Miłosław pozwoliłoby wrześniankom wyprzedzić w tabeli UKS ZSMS Poznań, by później móc walczyć z najlepszymi zespołami Grupy II o dwa miejsca premiowane awansem do drugiej ligi. Dla miłosławianek, które wiedziały, że bez względu na osiągnięty wynik zakończą rozgrywki na czwartym miejscu w grupie był to pojedynek jedynie i …aż o prestiż. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Orlika Miłosław po tajbreku.

Z pełnym sprawozdaniem z meczu będzie można się zapoznać w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Orkan Września zagrał w składzie: Magda Góral, Karolina Rakowska, Wiktoria Jagodzińska, Julia Tadeusz, Ada Gąsiorek, Natalia Kaniewska, Martyna Dutkiewicz (libero) oraz Laura Plewińska, Joanna Bukowiecka

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Katarzyna Nowak, Jagoda Gołębniak, Aleksandra Walkowiak, Ewa Droździk, Sandra Przybył, Marta Majewska, Aneta Droździk (libero)

III liga kobiet, LUKS Orkan Września – MLKS Orlik Miłosław 2:3 (25:23, 25:22, 22:25, 21:25, 15:17)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:34 29-01-2018 0