Sezon na straty. Siatkarki Orlika z porażką w Turku

W sobotę, 28 listopada, miłosławianki przegrały z Volley Turek 1:3. Zawodniczkom trenera Romana Chojnackiego wyraźnie nie wiedzie się w tegorocznym sezonie.

siatkówka 07:44 29-11-20201 0

Po wyraźnie przegranym pierwszym secie, w drugim siatkarki Orlika potrafiły pokazać pazur. Niestety, partia była łabędzim śpiewem miłosławianek. W trzeciej i czwartej odsłonie na parkiecie niepodzielnie rządziły gospodynie.

Mecz w Turku był siódmym w tegorocznych rozgrywkach. Orlik odniósł tylko dwa zwycięstwa i to ze zdecydowanym outsiderem ligi. Miłosławianki zajmują szóste, przedostatnie miejsce w swojej grupie III ligi. Trudno spodziewać się, aby kolejnych pięć meczów, w dodatku rozgrywanych z wyżej notowanymi przeciwniczkami, radykalnie zmieniły pozycję zespołu. A jeszcze w ubiegłym sezonie nasze siatkarki weszły do finałowej rozgrywki. Osłabienia kadrowe i zmiana grupy na południową niestety zaowocowały serią porażek.

Volley Turek – Orlik Miłosław 3:1 (19, -19, 14, 12)

W najbliższą sobotę miłosławianki zagrają w Jankowie Przygodzkim z tamtejszą Baryczą. W meczu ze zdecydowanym liderem nie należy spodziewać się punktowych zdobyczy. Nasze siatkarki zobaczymy we własnej hali dopiero 12 grudnia, kiedy to zmierzą się z Energą SMS MKS Kalisz. Rywalki w swoich sześciu meczach odniosły cztery zwycięstw i choćby z tego tytułu będą trudną przeszkodą.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

07:44 29-11-2020