Seria zwycięstw Victorii przerwana

Ósmego zwycięstwa z rzędu nie było. Podczas wyjazdowego pojedynku z Wartą Międzychód gracze Victorii za sprawą remisu stracili pierwsze punkty. Nadal pozostają niepokonaną drużyną w lidze.

piłka nożna 08:17 13-09-20200 0

W całym spotkaniu stroną przeważającą na boisku byli wrześnianie. To jednak gospodarze pierwsi zdobyli gola. W 13. min futbolówka uderzona z kilkunastu metrów po rykoszecie od Szymona Krawczyńskiego znalazła drogę do bramki Victorii. Chwilę później stratę wrześnian mógł zniwelować Mikołaj Panowicz, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Warty. W 20. min arbiter spotkania nie wykazał się wyczuciem przerywając akcję przyznając rzut wolny Victorii. Akcja mogła zakończyć się zdobyciem gola przez wrześnian. Do wyrównania piłkarzom Victorii udało się doprowadzić dopiero w 45. min. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego gracz Warty dopuścił się faulu na Jakubie Groszkowskim. Przyznany za to przewinienie rzut karny pewnie na bramkę zamienił Mikołaj Jankowski.

Już w 46. min piłkarze Victorii mieli niepowtarzalną okazję do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Macieja Szczublewskiego i uderzeniu piłki głową przez Panowicza znakomitą obroną wykazał się jednak bramkarz gospodarzy. W dalszej części gry dwie okazje do zdobycia gola mieli miejscowi. Za pierwszym razem piłkę obronił strzegący bramki Victorii Tobiasz Nowicki, a za drugim razem zawodnik gospodarzy przestrzelił. Pomimo starań graczy obu drużyn o zdobycie kompletu punktów mecz zakończył się ich podziałem.

- Szkoda, że nie udało się wygrać ósmy raz z rzędu. Jak nie możesz wygrać to chociaż zremisuj. Mecze się czasami tak układają i dlatego trzeba się cieszyć z wywalczonego remisu. Warta niejednemu przeciwnikowi zabrała punkty i jeszcze zabierze. W mojej ocenie był to najlepszy zespół, z którym przyszło nam w tym sezonie walczyć. My przeważaliśmy na boisku, a gospodarze groźni byli po kontrach i stałych fragmentach gry – oceniał trener Victorii Tomasz Bekas.

Victoria Września zagrała w składzie: Nowicki – Chopcia, Kruszyński, Marzyński, A. Majewski – Brzostowski, Groszkowski, Krawczyński (28. Szczublewski), Oczkowski (88. Krzyżanowski) – Jankowski – Panowicz (80. Lisiecki)

IV liga, Warta Międzychód – Victoria Września 1:1 (1:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

08:17 13-09-2020