Serce się kraje w centrum Wrześni

Sprawdzonym w wielu miastach rozwiązaniem jest zamykanie centrum dla samochodów albo przynajmniej wprowadzanie ograniczeń dla ruchu samochodowego.

Moim zdaniem 12:21 19-07-20190 2

Robi się to między innymi po to, żeby wzmacniać tradycyjny drobny lokalny handel detaliczny, który z powodu ekspansji wielkich sieci i dużych centrów handlowych przeżywa trudne chwile.

Serce mi się kraje, kiedy patrzę na ulice Jana Pawła II, Rynek, Sienkiewicza i dalej Harcerską, na której całymi dniami i nocami parkują stale te same samochody. W tym miejscu zamiast miejsc parkingowych powinna być piękna – bo bezpieczna – droga dla rowerów! To samo na Legii Wrzesińskiej, Opieszynie, Warszawskiej i wielu innych.

Nie chodzi o atletów w obciślakach, kaskach i na wypasionych rowerach, ale o zwykłych ludzi – od dzieci, przez dorosłych, do staruszków – którzy bezpiecznie i przyjemnie dotrą rowerem do szkoły, pracy, sklepu, lekarza. Im więcej ruchu, nawet niewielkiego, tym ludzie zdrowsi, bogatsi. Bo na leki nie wydają, bo na L4 nie idą. Rower spala tłuszcz, a samochód benzynę. Wybór jest prosty.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:21 19-07-2019