Sensacyjny piknik. Szkoła z Kaliskiej jak plan filmu akcji

Kolejny już rok z rzędu Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni zorganizował najbardziej atrakcyjne wydarzenie w ramach drzwi otwartych miejskich szkół średnich.

oświata 14:17 06-04-20198 12

ZSTiO otworzyło się dla wszystkich zainteresowanych w sobotę 6 kwietnia. Wcześniej gości przyjmowały ZSP i LO, a w najbliższą środę na zwiedzających będzie czekać ZSZ nr 2.

Jednak żadna ze szkół nie ma takich możliwości organizacyjnych, jak placówka z Kaliskiej, która prowadzi klasy o profilu wojskowym, policyjnym i ratowniczym. Na pikniku pojawili się policjanci, strażnicy więzienni, strażacy i żołnierze z całego kraju, a także ze Stanów Zjednoczonych – konkretnie była to jednostka US Army stacjonująca obecnie w Powidzu.

Wszyscy mundurowi prezentowali licznym przybyłym mieszkańcom swoją broń, wyposażenie, pojazdy i zwierzęta na służbie, przeprowadzali również pokazy działań ratowniczych i taktycznych. Doszło nawet do nieplanowej wspólnej akcji żołnierzy polskich i amerykańskich.

Wśród dodatkowych atrakcji były liczne stoiska prezentujące poszczególne kierunki kształcenia w ZSTiO, przejazdy bryczką oraz degustacje i konkursy. Wydarzenie miało jeszcze akcenty charytatywne. Uczniowie kwestowali i sprzedawali ciasto na rzecz swojego ciężko chorego kolegi, Łukasza z I klasy wojskowej, zachęcali również do kupna kartek i jaj wielkanocnych na rzecz Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Łopiennie.

Zwieńczeniem pikniku był pokaz policyjnego wozu bojowego, wyposażonego w armatki wodne, który wykorzystywany jest w zamieszkach ulicznych. Silny wiatr sprawił, że widzowie zgromadzeni na szkolnym stadionie zostali nieco schłodzeni, z kolei Słońce zapewniło tęczowy finał.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:17 06-04-2019