Robert Gaweł był za aresztowaniem Stanisława Koguta, senatora oskarżonego o korupcję

Senator Robert Gaweł z PiS ujawnił, że 19 stycznia głosował za aresztowaniem senatora Stanisława Koguta, któremu postawiono zarzuty korupcyjne. - Każdy obywatel jest równy wobec prawa - skomentował w specjalnym komunikacie senator Gaweł

społeczeństwo 13:13 26-01-2018 18

Przypomnijmy, że 19 stycznia Senat głosował w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta (PiS). Wyższa izba parlamentu głosami senatorów PiS-u odrzuciła ten wniosek.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem senator Robert Gaweł dobrze zagłosował w sprawie Stanisława Koguta?

Robert Gaweł, senator z naszego okręgu był za aresztowaniem Koguta, ujawnił to w komunikacie z 23 stycznia. Nie wszystkie media, w tym również prawicowe np. niezalezna.pl dostrzegły to oświadczenie.

Decyzje senatorów PiS będą miały daleko idące konsekwencje polityczne. Jak donoszą media ogólnopolskie prezes Jarosław Kaczyński jest wściekły na senatorów.

Oświadczenie senatora Roberta Gawła

Piątkowe głosowanie w sprawie wyrażenia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta wywołało wiele kontrowersji i podzieliło parlamentarzystów. Uważam, że każdy obywatel, a tym bardziej piastujący wysokie stanowiska państwowe, powinien być równy wobec prawa. Ta myśl przyświecała mi podczas głosowania, w którym poparłem wniosek prokuratury.

Decyzja Senatu RP kładzie się cieniem na powadze wyższej izby parlamentu. Nie dziwi mnie postawa opozycji, jednak głosowanie dużej części senatorów Prawa i Sprawiedliwości nie ma nic wspólnego z naszym programem budowy państwa sprawiedliwego, w którym każdy obywatel jest równy wobec prawa.

Wierzę, że sprawa senatora Koguta zostanie dogłębnie zbadana i wyjaśniona również 
w obecnej sytuacji prawnej. Popieram ideę jawnego głosowania w sprawach personalnych, ponieważ wówczas Polacy będą mogli rozliczyć każdego senatora indywidualnie.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:13 26-01-2018 18