Senator Gaweł o postulatach LGBT: „Niech nas pocałują w tyłek”

Poseł Krzysztof Ostrowski i senator Robert Gaweł po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami Wrześni. Nie unikali kontrowersyjnych tematów.

aktualności 18:56 10-10-201928 151

Spotkanie odbyło się w środę 9 października w sali Wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przybyło na nie około 20 osób. Wśród nich było aż trzech radnych Projektu Września: Damian Staniszewski, Bogumił Kwiatkowski i Stanisław Dominiczak. Ten ostatni w trakcie spotkania przyznał, że jeszcze do niedawna rozważał nie głosowanie w wyborach. Zmienił zdanie za sprawą lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Stanisław Dominiczak (z prawej)
Bogumił Kwiatkowski (w środku) i Damian Staniszewski
– 13 września zwrócił się do sympatyków, że trzeba być nadal wytrwałymi żołnierzami. Będę namawiał ludzi (do głosowania na PiS – przyp. red) i w wyborach wezmę udział. Pamiętajmy jednak, że dobrzy żołnierze muszą mieć dobrych dowódców. Nie dajcie się zwieść pierwszym i drugim osobom na liście (Zbigniewowi Hoffmannowi i Witoldowi Czarneckiemu – przyp. red.) – przestrzegał S. Dominiczak, który za swoje słowa otrzymał gromkie brawa.

Ankieta

Czy w Polsce powinny być zalegalizowane związki partnerskie osób tej samej płci?

Mocne momentami wystąpienie miał Robert Gaweł. Dotyczyło ono między innymi środowiska LGBT.

– Mianem europejskości ma być to czy będą w Polsce związki partnerskie, a może kiedyś adopcje dzieci. Niech nas pocałują w tyłek! W Polsce żadna mniejszość nie może mieć specjalnych przywilejów – mówił senator.

Senator Robert Gaweł

Ponadto R. Gaweł mówił, że w rządzącej partii trwa wewnętrzny spór wokół ustawy o zakazie hodowli norek.

– Jedni mówią, że nie powinniśmy ograniczać produkcji w Polsce, bo wprowadzenie zakazu spowoduje, że fermy norek zostaną przerzucone na Ukrainę. Tam będą żyć w dużo gorszych warunkach. Drudzy mówią, że norki są hodowane tylko dla zysków i futer. Dyskusja o norkach nas czeka – zapowiedział R. Gaweł.

Ankieta

W Polsce powinien być zakaz hodowli zwierząt na futra?

Poseł Krzysztof Ostrowski mówił z kolei, że Prawo i Sprawiedliwość jak żadna inna wcześniej partia zrealizował swoje sztandarowe obietnice wyborcze. Więcej o spotkaniu przeczytać będzie w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Radny Jarosław Kowalewski (PiS)
Robert Gaweł i Krzysztof Ostrowski
Mieszkańcy Wrześni i okolic
Na pierwszym planie Łucja Tomczak  
Jarosław Kowalewski 
Krzysztof Ostrowski i Jarosław Kowalewski

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

18:56 10-10-2019