Samorządy kultywują pamięć o Władysławie Reymoncie

30 września odbyło się coroczne Spotkanie Gmin Reymontowskich w Kołaczkowie. Impreza miała charakter turnieju, ale wynik nie miał znaczenia, liczyła się integracja środowiska reymontowskiego.

samorząd 15:56 02-10-2018 0

W turnieju uczestniczyli samorządowcy, gospodynie wiejskie, strażacy, uczniowie i nauczyciele. Wszyscy byli przedstawicielami gmin reymontowskich, a więc Będkowa, Czarnocina, Kobieli Wielkich, Kołaczkowa, Lipiec Reymontowskich i Tuszyna. To miejscowości są związane z Władysławem Reymontem, albo opisane przez niego w powieściach. Zadaniem uczestników turnieju była rywalizacja w konkursach i zmaganiach sprawnościowych.

Reprezentację Kołaczkowa stanowiła przede wszystkim młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie.

W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Władysława Reymonta wzięli udział: Zuzanna Błaszak, Oliwia Krych i Kacper Paterski. Odpowiedzieli na 5 bardzo trudnych pytań i zdobyli maksymalną liczbę punktów.

W konkursie plastycznym zatytułowanym „Jesień Reymontowską” wzięła udział Angelika Graczyk, a w konkursie aktorskim trupa w składzie: Bogumiła Pocztarek, Oliwia Krych, Dawid Bukowski, Daniel Tomas i Maciej Legeżyński. Młodzież pokazała scenkę na zatytułowaną „Sprzedaż żywicielki” na podstawie „Chłopów” Władysława Reymonta.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:56 02-10-2018 0