Samochód utknął pomiędzy rogatkami na torowisku

Kierowca renault trafic najprawdopodobniej zlekceważył czerwone światła sygnalizatora i wjechał na przejazd kolejowy. Samochód utknął między szlabanami.

na sygnale 08:36 22-05-20192 15

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wczesnych godzinach rannych we wtorek 21 maja na przejeździe kolejowym między Wrześnią, a Sokołowem. Poniższe zdjęcia otrzymaliśmy od Czytelniczki.

Na szczęście kierowca samochodu, który był na gnieźnieńskich numerach rejestracyjnych miał dostatecznie dużo miejsca aby ustawić auto tak, by uniknąć zdarzenia z jadącym od strony Konina pociągiem. Mimo wszystko kierowca zachował się nieodpowiedzialnie i powinien zostać surowo ukarany.

– Jeśli zdarzy się sytuacja, że w której utkniemy między rogatkami, to pamiętajmy, że są one skonstruowane w taki sposób, że wystarczy je lekko pchnąć samochodem i wtedy nastąpi ich częściowe wyłamanie – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. – Zastosowanie takiego mechanizmu zabezpiecza urządzenie przez znacznymi uszkodzeniami. Najważniejsze jest życie, a takie postępowanie może je uratować. Znajdując się między rogatkami, musimy jak najszybciej opuścić torowisko – dodaje rzecznik.

Policja radzi jednak przede wszystkim przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

– Gdy dojeżdżamy do przejazdu kolejowego, najważniejsza zasadą jest zasada zachowania szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, żeby upewnić się, czym możemy kontynuować jazdę przez przejazd. Z reguły sygnalizator znajdujący się przy przejeździe sygnalizuje wcześniej czerwonym światłem, że będą opuszczane rogatki. Jest to niemiernie ważne, ponieważ w zderzeniu z pociągiem nie mamy żadnych szans – zaznacza Adam Wojciński.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

08:36 22-05-2019