Rzeka tajemnic

Urodziny można świętować na wiele sposobów. Niezwykle ciekawy i pożyteczny sposób wybrał Bartek – mieszkaniec Wrześni, który z okazji swoich urodzin zorganizował sprzątanie rzeki Wrześnicy.

Moim zdaniem 13:06 19-04-201919 8

W sobotniej akcji w parku im. Dzieci Wrzesińskich wzięło udział blisko 30 osób, które w ciągu kilku godzin zapełniły kilkadziesiąt worków na śmieci. Śmieci, na które można było trafić podczas sprzątania brzegów rzeki, potrafiły zaskoczyć. Oprócz standardowych butelek, puszek i poręcznych „małpek”, okolica Wrześnicy obfituje w opony, drobną elektronikę i niemal kompletną garderobę.

Jakby tego było mało, zapuszczenie się w bardziej zarośnięte części parku to szansa na naprawdę niecodzienne znaleziska – podczas akcji udało nam się znaleźć historyczny kafel (prawdopodobnie z terenu koszar) oraz... kasetowy test ciążowy. Jak widać, rzeki kryją wiele tajemnic, chociaż życzymy sobie, żeby każdego roku było ich coraz mniej.

Mamy nadzieję, że porządek zostanie utrzymany na długo, w końcu wszyscy chcemy żyć w czystym i ładnym otoczeniu. Dlatego zachęcamy każdego do zwracania uwagi na zachowanie porządku i czystości – mamy tylko jedną Ziemię!

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:06 19-04-2019