Rzecznik Praw Dziecka apeluje o podniesienie ocen uczniom

Apel do nauczycieli Rzecznik Praw Dziecka wygłosił na antenie Radia Zet, podczas wywiadu udzielonego w niedzielę 31 maja. 

aktualności 18:03 01-06-20203 12

– To uczniowie ponieśli największe konsekwencje zdalnej edukacji. Wszyscy musieli się do tego przygotować, ale dzieci nasze miały największe z tym trudności. My, rodzice, też musieliśmy się w to włączyć, nagle się okazało, że matematyka, chemia i wiele innych przedmiotów musi nam wrócić do głowy, ale dzieci poniosły największe konsekwencje – mówił Mikołaj Pawlak.

– Mój apel, jako Rzecznika Praw Dziecka jest taki, żeby nieco złagodzić te konsekwencje. A w jaki sposób? Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek, odpytań, po prostu zróbmy plus jeden. Proszę o to, aby oceny dla wszystkich uczniów w Polsce były plus jeden od Rzecznika Praw Dziecka i od was drodzy nauczyciele – zaapelował rzecznik.

Jak mówił, „żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy, żeby we wrześniu, gdy rozpoczniemy nowy rok, wszyscy mogli zacząć z czystą kartą i z dobrymi humorami, żeby ten trudny okres trzech ostatnich miesięcy nie był podstawą do tego, żeby któryś uczeń miał problemy z promocją”.

Źródło.PAP

Ankieta

Czy zgadzasz się z pomysłem by wszystkim uczniom wystawić ocenę o jeden stopień wyższą i by wszyscy dostali promocję do następnej klasy.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:03 01-06-2020