Ryk silników i smak zwycięstwa.

Pierwsza niedziela października zdecydowanie należała do fanów sportów motorowych. W podwrzesińskim Opatówku rozgrywały się zawody motocrossowe z cyklu Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

rekreacja 23:15 07-10-2018 0

Impreza zgromadziła ponad stu zawodników oraz setki kibiców, którzy rozstawili się wokół toru, aby oglądać zmagania sportowców. A było na co patrzeć i czego posłuchać. Ryk silników, kurz na wirażach oraz to, co wszyscy kochają najbardziej, czyli kilkumetrowe skoki.

Zawody na torze Magiera w Opatówku były ostatnimi z całego cyklu, więc można było spodziewać się zażartej walki o czołowe pozycje w tabeli. Nasz rodzimy klub MKS Nekla utrzymał swoją 3 pozycję w drużynowej klasyfikacji. Niewątpliwie miejsce na podium zawdzięcza dzielnej postawie wszystkich startujących w sezonie zawodników. Warto wspomnieć najlepszych, którzy w swoich klasach również skutecznie walczyli o miejsca na podium: Karol Pawlak (2 miejsce - klasa MX2C), Marcin Bandosz (1 miejsce - klasa MX Junior), Karol Kałużny (2 miejsce - klasa MX Open) czy Radosław Matuszczak (1 miejsce w klasie MX Masters).

Więcej na temat zawodów motocrossowych będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”. 

Thumb tomasz wiatr

Tomasz Wiatr

23:15 07-10-2018 0