Ruszyła tegoroczna 20. edycja akcji Szlachetna Paczka

Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób, które często wstydzą się o nie prosić.

Pomagamy 17:10 14-11-20200 0

Potrzebującą rodzinę można wybrać na stronie Szlachetnej Paczki. Tam też można sprawdzić jakie są jej potrzeby. To najczęściej artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki, zabawki czy sprzęt AGD. Wolontariusze Szlachetnej Paczki wciąż powiększają bazę potrzebujących.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

Paczki zostaną rozdane 12 i 13 grudnia w czasie tzw. Weekendu Cudów

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:10 14-11-2020