Roztańczony piknik na zakończenie sezonu pełnego sukcesów

Wielki piknik taneczny zakończył rok szkolny w Alchemia Dance Studio. Dla szkoły był to sezon pełen sukcesów.

oświata 19:00 16-06-20190 0

Impreza odbyła się 16 czerwca na kempingu przy ul. Świętokrzyskiej. Na scenie pod chmurką zatańczyły wszystkie grupy i soliści wrzesińskiej szkoły tańca.

Występy dzieci i młodzieży poprzedził taniec orientalny w wykonaniu pań z nekielskiej grypy Safidża. Zatańczyły też dwie pary trenujące turniejowy taniec towarzyski.

Program zaprezentowany przez młodych tancerzy w dużej mierze oparty był na scenariuszu tegorocznej gali, która swoją premierę miała w marcu. Wykonawcy zabrali publiczność w podróż dookoła świat prezentując tańce inspirowane różnymi kulturami.

Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez rodziny tancerzy. Młodzi wykonawcy otrzymali pamiątkowe medale. Odznaki wręczali instruktorzy oraz Karolina Świdurska, właścicielka szkoły.

W tym roku Alchemia może być dumna z osiągnięć swoich podopiecznych. Wiele sukcesów osiągnęły formacje, które z sukcesami startują na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach.

Przypomnijmy, że w marcu grupa Rubiny wytańczyła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Federacji WAD.

W maju formacje Alchemii wzięły udział w turnieju Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Poznaniu, z którego przywiozły aż 23 medale.

W czerwcu natomiast Rubiny zatańczyły na 40. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym Piosenki i Tańca w Koninie. W swojej kategorii tancerki z Wrześni zmierzyły się z utytułowanymi grupami z Polski, Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Choć nagrody nie zdobyły, udało im się dojść do finałowej rundy, co jest niemałym osiągnięciem.

Na jednym z turniejów dziewczyny z Rubinów otrzymały specjalne zaproszenie na zajęcia w szkole baletowej w Poznaniu. Jadą tam już jutro.

Także jutro, tj. 17 czerwca Alchemia organizuje nabór do grup turniejowych. Bezpłatne zajęcia pokazowe odbędą się o 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Warszawskiej 14.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:00 16-06-2019