Roztańczona zbiórka dla czworonożnych emerytów z Zakątka Weteranów

Aktywne wrześnianki wzięły udział w dwugodzinnym maratonie zumby i fitnessu dla Zakątka Weteranów. 

społeczeństwo 21:52 17-04-20180 0

Stowarzyszenie Zakątek Weteranów powstało, żeby zapewnić godną „emeryturę” psom i koniom służb mundurowych. Zwierzęta, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą już pracować dożywają tu swoich dni. 

Stowarzyszenie opiekuje się czworonogami, które służyły w jednostkach na terenie całej Polski. Wśród podopiecznych są dwa psy, które pracowały z wrzesińskimi policjantami. 

Obecnie Zakątek Weteranów działa na terenie hotelu dla zwierząt Dalmat w Gierłatowie. Utrzymuje się z darowizn. Cały czas potrzebne są pieniądze na opiekę weterynaryjną i żywność dla psów i koni. W planach jest też budowa stajni. 

Żeby zebrać środki stowarzyszenie wspólnie z instruktorką fitness Weroniką Matuszak postanowiło zorganizować akcję „Zatańcz dla Zakątka Weteranów”. Taneczny maraton odbył się we wtorek 17 kwietnia w WOK-u. Towarzyszył mu kiermasz obrazów, rysunków i rękodzieła. 

Ile udało się zebrać? Jakie są najpilniejsze potrzeby Zakątka Weteranów? Jak można pomóc zwierzętom przebywającym w przytulisku? O tym w piątkowym wydaniu WW. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

21:52 17-04-20180 0