Sound'n'Grace i Róże Europy na Powitanie Lata. Nekielskie Wianki przeszły do historii

Mimo dość niepewnej aury, tysiące neklan bawiło się w parku na Powitaniu Lata, czyli Nekielskich Wiankach.

społeczeństwo 01:18 24-06-2018 4

Impreza w nekielskim parku rozpoczęła się o 17:00. Dla zebranych zostały przygotowane spektakle teatralne. W swoim repertuarze zaprezentowała się też Nekielska Orkiestra Dęta.

W przeciwieństwie do minionych lat, scena główna została ustawiona w pobliżu pałacu. O 19:00 zaprezentował się na niej rockowy zespół "Róże Europy". Nie zabrakło najbardziej znanego utworu grupy, czyli "Jedwabiu", ale też oczywiście zespół zaprezentował wiele innych utworów z poprzednich lat. Podczas koncertu wystąpił klawiszowiec Maciej Ochman, który po 31 latach przerwy wrócił na jeden weekend do zespołu, aby zagrać dwa koncerty. Dzień przed występem w Nekli, rockowy zespół wystąpił wspólnie z Kobranocką we Włoszczowej.

Róże Europy - wokalista Piotr Klatt i gitarzysta Grzegorz Korybalski

Pomiędzy koncertami nastąpiło rozstrzygnięcie w konkursie na najpiękniejszy wianek. W tym roku po kilku latach dominacji Eweliny Wilczyńskiej z Podstolic nastąpiła zmiana zwycięzcy. Okazały rower zdobyła Marlenę Lipiecka z Nekli.

Marlena Lipiecka w towarzystwie burmistrza Karola Balickiego

Po godzinie 21:00 na scenie pojawili się chór Sound'n'Grace, który w swoim łączy repertuarze gospel, funk i soul. Wykonawcy prowadzeni przez Kamila Mokrzyckiego i Annę Żaczek-Biderman porwali do zabawy licznie zgromadzoną publiczność wieloma utworami z dwóch nagradzanych płyt: "Atom" i "Życzenia". Zaprezentowali też kilka coverów zagranicznych wykonawców.

Sound'n'Grace - Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki

Wydarzenie zakończył "najpiękniejszy pokaz sztucznych ogni w Wielkopolsce", tradycyjnie zaprezentowany przy parkowym stawie. Tam też na wodę wypuszczono wszystkie wykonane wianki. Później przyszedł czas na zabawę taneczną.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

01:18 24-06-2018 4