Rowery ratunkiem dla centrum

No trudno, narażę się około pięćdziesięciu właścicielom samochodów. Czasem trzeba.

Moim zdaniem 13:36 06-09-201911 58

Otóż, jak policzyłem, od placu Świętego Stanisława do początku ulicy Harcerskiej, a dokładnie do pomnika Dzieci Wrzesińskich, czyli na ulicach Jana Pawła II do ronda przed ratuszem i dalej na ulicy Harcerskiej, parkuje nocą właśnie około 50 samochodów.

„Parkuje nocą” to wyrażenie mało precyzyjne, bo równie dobrze można byłoby powiedzieć „garażuje od 18.00 do 10.00”. Jeśli zgodzimy się co do tego, że ulice są wspólne, czyli każdego z nas, to parkujące/garażujące po 16 godzin na dobę w zatoczkach auta po prostu zawłaszczają dla siebie część naszej przestrzeni. Prywatyzują ją. Za darmo.

Wydaje mi się, że każdy, kto kupuje sobie samochód, powinien we własnym zakresie (na swój koszt) zadbać o garaż dla swojego pojazdu, a nie „kraść” kawałek tego, co wspólne. Jak byłoby pięknie, gdyby tam, gdzie dzisiaj na ul. Jana Pawła II i Harcerskiej stoją auta, była bezpieczna droga dla rowerów. Jak wiele osób – starszych i dzieci – dojechałoby rowerem do sklepów w centrum...

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Ankieta

Czy jesteś za likwidacją zatoczek do parkowania na ul. Jana Pawła II i Harcerskiej oraz budową tam drogi dla rowerów od ronda przy Gnieźnieńskiej do Opieszyna?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:36 06-09-2019