Rowery mogą uratować świat!

Niedawno wyszła w Polsce książka „Jak rowery mogą uratować świat” Petera Walkera, dziennikarza brytyjskiego „The Guardian”.

Moim zdaniem 11:25 28-12-20180 12

Na razie nakład jest „czasowo wyczerpany”, ale za parę dni z pewnością pozycja znowu będzie dostępna. Poznańskie stowarzyszenie cyklistów zafundowało książkę wszystkim radnym Poznania, aby ci zmieniali stolicę Wielkopolski w kierunku miasta przyjaznego rowerom, a nie samochodom.

Września z uwagi na swoją wielkość mogłaby stosunkowo szybko stać się takim miastem. Zamknijmy na chwilę oczy i wyobraźmy sobie, jak byłoby pięknie, gdybyśmy nie musieli odwozić parolatków autami do szkół, bo mielibyśmy pewność, że bezpiecznie dotrą do celu swoim rowerkiem.

Jak byłoby świetnie, gdyby seniorzy nie obawiali się jeździć po mieście bezpiecznymi drogami dla rowerów. Września bez korków. To jest możliwe. No i jeszcze zmniejszy się smog – w tej chwili mamy powietrze gorsze niż Kraków. Codziennie zaglądam na „Jakość powietrza w mieście” na Wrzesnia.info.pl, więc widzę, jak jest. Naprawdę jest gorzej niż w Krakowie!

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:25 28-12-2018