Rower może zastąpić samochód

Spójna infrastruktura rowerowa to podstawa dobrze funkcjonującego miasta. 

Moim zdaniem 08:10 01-09-2018 33

Zależy nam na tym, aby uczynić z Wrześni miasto przyjazne rowerzystom i tym samym usprawnić komunikację w naszej okolicy. Aby tak się stało, konieczne są co najmniej dwie rzeczy. Sieć ścieżek rowerowych musi tworzyć spójne ciągi, zapewniające sprawne i swobodne poruszanie się rowerem, a w mieście powinny pojawić się wypożyczalnie rowerowe. 

Według badań przeprowadzonych w UE, średni dystans większości podróży w miastach nie przekracza kilku kilometrów, dlatego rower w większości sytuacji może z powodzeniem zastąpić samochód. Rowery miejskie są idealnym rozwiązaniem na krótkie podróże, a ich dostępność zachęca do korzystania z tego środka transportu. 

Chcemy stworzyć gęstą sieć wypożyczalni, ponieważ jest to kluczem do rozwoju całego systemu. Stacje powinny pojawić się w centrum, w okolicach urzędów, szkół oraz miejsc rekreacji. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje już w innych miastach, dlatego warto wprowadzić je również we Wrześni. Co ważne, pozwoli to też na uspokojenie ruchu samochodowego w godzinach szczytu.

Kornel Tomczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:10 01-09-2018 33