Klacz Rosita pomagała potrzebującym, teraz sama potrzebuje pomocy

19-letnia Rosita to mieszkanka stajni Ośrodka Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie. Od 5 lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami, ale teraz choruje, a jej opiekunów nie stać na pomoc klaczy.

Pomagamy 13:11 03-11-20180 2

Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie prowadzi nieodpłatną działalność rehabilitacyjną i terapeutyczną dla przeszło 80 osób z powiatów wrzesińskiego, jarocińskiego i średzkiego. Nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, istnieje na zasadzie non profit. PFRON pokrywa koszty wynagrodzeń pracowników ośrodka, pozostałe potrzeby opłacane są z darowizn oraz wpływów z 1 procent podatków. Z tego powodu opiekunów Rosity nie stać na odpowiednią opiekę dla chorej klaczy.

Rositę kupili 5 lat temu, ale zatajona została jej dawna kontuzja, która odnowiła się już w Czeszewie. 

Cały czas kulała ale zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne wystarczały raz na jakiś czas. Jednak od jakiegoś czasu jest coraz gorzej, Rosita z powodu choroby zaczęła bardzo chudnąć, odciążając chorą nogę ta obciążona zaczęła puchnąć , do tego z powodu wilgotnej stajni w okresie zimowym jest problem z nawracającą grzybicą ;/ Wykonano Rosicie pełną diagnostykę , weterynarz stwierdził, że musiałaby mieć endoprotezę stawu kolanowego... Załamaliśmy się ale postanowiliśmy walczyć o godne życie naszej koleżanki! Rosicie poprawia się gdy jest ciepło, nie może się ruszać z powodu kontuzji, tylko stępem, kłus nie wchodzi w grę – za bardzo ją boli. Rosita po prostu marznie... Boli nas serce, że nie mamy takich pieniędzy by jej pomóc . Nie możemy patrzeć na jej cierpienie, na to jak zazdrości kolegom zabaw i energii :( dlatego zbawienna byłaby dla niej cieplejsza sucha stajnia, na którą nie mamy środków ale mamy miejsce gdzie mogłaby powstać. Potrzebne są też leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, gruba derka, specjalistyczna pasza – wszystko to potrzebne jest by polepszyć jej warunki. Niestety Ośrodka nie stać aż na takie wydatki , zrobiliśmy co w naszej mocy. Idzie zima, jest mało czasu, chcemy zdążyć przed mrozami. Chcemy by Rosita z nami została do końca! Ośrodek nie oddał i nigdy nie odda jej do rzeźni ani w żadne obce ręce!  (...) Potrzebujemy tylko waszego wsparcia. Pozwólmy tej cudownej klaczy ostatnie miesiące a może lata żyć w wymarzonych warunkach dla konia, zrobimy wszystko by miała jak najlepiej. Z całego serca prosimy o pomoc – apelują opiekunowie klaczy.

Zbiórka na jej potrzeby dostępna jest tutaj. Minimalna potrzebna kwota to 10 500 zł. Do tej pory udało się zebrać 1220 zł. 

Darowizny na rzecz ośrodka można wpłacać też bezpośrednio na konto bankowe:  

Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie

Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, oddział w Miłosławiu

93 9681 0002 2200 1326 0001 8353

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

13:11 03-11-2018