Rondo w Miłosławiu gotowe. Wbrew obawom wielu internautów, tiry dają radę

Od późnych godzin wieczornych 24 listopada kierowcy mogą korzystać z ronda, które powstało u zbiegu ul. Poznańskiej i Zamkowej w Miłosławiu.

samorząd 19:00 25-11-20207 1

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wybudowała je na wniosek Urzędu Gminy w Miłosławiu. To duży sukces rządzących, bo ich poprzednicy twierdzili, że nic w tej sprawie zrobić nie można.

Budowę ronda rozpoczęto w środę 24 listopada. Informacja o tym jeszcze tego samego dnia pojawiła się na fejsbukowym profilu Razem dla Gminy Miłosław.    

– Uwaga kierowcy. Zmiany na głównym skrzyżowaniu w Miłosławiu. Już obowiązuje jazda w kółko – napisano. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, dominowały opinie krytyczne.

– Za 2 tygodnie po tej farbie nie będzie śladu jak dużymi pójdą bo wszystko i tak przez środek poleci – pisał Kamil.

– Te kółka to zrzut ćwiczebny dla bombowca. Ciekawe jak tiry będą pokonywać te rondo, tam jest za mało miejsca – stwierdził Artur.

– Nie rozumiem takich zmian. To zmiana żeby zabłysnąć i wydać kasę. To skrzyżowanie było bezpieczne i proste. Teraz ciężarówki jadące w kierunku rynku od strony Orlenu będą miały gorzej. Można było lepiej tą kasę wydać. Ciekawe ile ta zmiana kosztowała – wtórował przedmówcom Dariusz.

– Już widzę zestawy przelatujące/łamiące się przez rondo od strony Bugaju na Poznań – dodał Mati.

– Z komentarzami warto jeszcze poczekać ponieważ rondo jeszcze nie jest skończone. Brakuje wysepek rozdzielających czy też wysepki centralnej gdzie póki co wymalowano koło aby pokazać wokół czego należy się poruszać. Pierścień zostanie malowany i będzie się ścierał, tak samo jak zwykłe przejście dla pieszych gdzie nikt nie ma do tego żadnej uwagi – tak po prostu to działa (...). Jeśli byśmy chcieli mieć rondo marzeń trzeba by było do średnicy dołożyć trochę metrów, jednak trzeba pamiętać, że to te rozwiązanie jest na próbę i obserwacje pokarzą nam na ile się to sprawdza, a na ile nie –  odniósł się do krytycznych komentarzy pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowę rodna zakończono  w czwartek 25 listopada. Tym razem informację na ten temat zamieszczono na fejsbukowym profilu Gminy Miłosław. Co więcej, dołączono do niego nagranie z miejskiego monitoringu. Widać na nim wyraźnie, że samochody ciężarowe pokonują je bez większych problemów. 

Tym razem pod postem pojawiły się komentarze przychylne.

– W końcu powstało tyle wyczekiwane rondo, od razu wzrosło bezpieczeństwo w stosunku do poprzedniego rozwiązania, gdzie nie zawsze była odpowiednia widoczność itd. Jednak jak u władzy są kompetentni specjaliści to widać wszystko można sukcesywnie realizować – napisał Szymon.

– Małe ale spełnia swoją rolę. W ogóle ronda u nas są niedoceniane – dodał Janusz.

– Na filmie widać aż 2 tiry. Ale spoko, pewnie jak któryś wleci to na pewno zdjęcie będzie, jeśli rondo się okaże OK to przyznam racje – napisał Mati.

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z ronda, które powstało w Miłosławiu?

W temacie wypowiedzieli się również radni Rady Miejskiej w Miłosławiu. 

– Wracając do wielkich obaw mieszkańców, znawców budowy dróg i mostów, ile samochodów i tirów w dniu dzisiejszym przewróciło się lub wjechało na trawnik/chodnik na nowo powstałym rondzie? – zapytał internautów Adam Spychała (Razem dla Gminy Miłosław).

– Tyle lat czekania. Narzekania, że się nie da. Na siłę wymyślania powodów, żeby nie zrobić, a tu jednak da się. Trzeba chcieć. Nam się chce – dodał Andrzej Wnuk, przewodniczący klubu Razem dla Gminy Miłosław.

A Państwo jakie mają zdanie na temat pierwszego w Miłosławiu ronda? Zachęcamy do dyskusji.  

Ankieta

Czy powstałe rondo poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu?

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

19:00 25-11-2020