Burmistrz rozmawiał z dyrektorem o rondach w Miłosławiu i ścieżce pieszo-rowerowej

Burmistrz Hubert Gruszczyński w ostatnich dniach marca spotkał się Markiem Napierałą, dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmawiano m.in. o rondach w Miłosławiu i ścieżce pieszo-rowerowej.

aktualności 17:33 02-04-20193 28

Z informacji, które przekazał nam burmistrz wynika, że są duże szanse na to, że w przyszłym roku poczyniony zostanie pierwszy krok w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Miłosław-Kębłowo.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest za inwestycją. Jest koncepcja budowy ścieżki do Skotnik – mówi Hubert Gruszczyński.

Na spotkaniu rozmawiano też o przebudowie krajowej „piętnastki” przy wjeździe do Miłosławia od strony Wrześni. Gmina wspólnie m.in. z Browarem Fortuna chce doprowadzić do budowy dwóch rond. Pierwsze miałoby powstać bezpośrednio przy wjeździe do Miłosławia, drugie na skrzyżowaniu przy urzędzie gminy.

– Chcemy aby pierwsze rondo było zaprojektowane w taki sposób, że wyjeżdżając z ośrodka zdrowia nie będzie możliwości skrętu w lewo. Trzeba będzie wykonać manewr w prawo, a na rondzie będzie można zawrócić – mówi włodarz, który zastrzega, że gmina wspólnie z browarem zgłosiła chęć partycypacji w kosztach opracowania dokumentacji technicznej.

Ankieta

Podoba ci się pomysł budowy dwóch rond przy wjeździe do Miłosławia od strony Wrześni?

H. Gruszczyński na spotkaniu poruszył też temat skrzyżowania przy kościółku poewangelickim, a dokładnie budowy tzw. prawoskrętu.

– Powiedziałem, że jesteśmy gotowi rozebrać mało użytkowany chodnik. Pan dyrektor Dopierała wyraził zainteresowanie tym tematem. Będziemy działać i mam nadzieję, że uda się poprawić płynność ruchu na tym skrzyżowaniu – mówi burmistrz, który na spotkaniu podjął też temat Placu Wiosny Ludów.

– Chcę doprowadzić do tego, aby m.in. na przejściu dla pieszych przy dawnym Bazarze powstał azyl dla pieszych. Wystąpię do radnych aby w przyszłym roku zabezpieczyli środki na kilka inwestycji w centrum, które są niezbędne aby GDDKiA przystąpiła do budowy wspomnianego przejścia. Myślę przede wszystkim o konieczności przebudowy miejsc parkingowych przy których stoi choinka. Chcę aby pojawił się tam bruk, który był na ul. Niepodległości. Potrzebna jest zgoda konserwatora, a to wymaga czasu. W tym roku na pewno pojawią się tam nowe stylowe lampy. Z kolei na tych w okolicach kościoła zamontowane zostaną kwietniki. Ważną dla mnie rzeczą jest również budowa monitoringu w centrum – zaznacza.

Jarosław Płociński

Włodarz zdradza również, że jakiś czas temu wspólnie z kierownikiem referatu Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Jarosławem Płocińskim rozeznał temat budowy na rynku fontanny.

– Jest tam dociągnięta woda i to ułatwi realizację mojej obietnicy wyborczej – mówi włodarz. – Niewykluczone, że latem w centrum stanie tzw. kurtyna wodna, w której w czasie upałów będą mogli schłodzić się przechodnie, a zwłaszcza dzieci. Mamy już ofertę i zastanawiamy się nad jej przyjęciem. Identyczna kurtyna jest co roku we Wrześni – kontynuuje.

Kutyna wodna ucieszy z pewnością najmłodszych

– Niebawem w Miłosławiu pojawią się wielkanocne dekoracje – zające, kurczaki i pisanki. Te ostatnie staną nie tylko w Miłosławiu ale również w Orzechowie i Czeszewie. Pisanki malować będą dzieci – kończy burmistrz Miłosławia.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

17:33 02-04-2019