Romansowe opowieści z nutką pikanterii we wrzesińskiej bibliotece

Beata Majewska, autorka poczytnych romansów oczarowała wrześnian opowieściami o miłości. 

kultura 23:39 18-11-20191 0

Pisarka odwiedziła nasze miasto na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni (na zdjęciu głównym autorka z Wiolettą Mazurkiewicz, dyrektor biblioteki). Spotkanie z czytelnikami, które odbyło się 18 listopada zorganizowano w ramach literackiego cyklu Wrzesiński Kalejdoskop Literacki.

Spotkanie odbyło się w kameralnej i sympatycznej atmosferze

Beata Majewska pisze zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. We wszystkich jej powieściach pierwsze skrzypce grają uczucia. 

W książkach dla młodszych odbiorców sięga chętnie zarówno po motywy fantasy, jak i obyczajowe wątki związane z popularnym nurtem new adult

Jedną z powieści, z którymi autorka jest najbardziej związana emocjonalnie jest „Najlepszy powód, by żyć”. Główna bohaterka tej historii to młoda dziewczyna, która ulega rozległemu poparzeniu. Stopniowo wraca do życia i uczy się akceptować swój wygląd. Inspiracją do napisania powieści były wydarzenia z realnego życia. 

W „dorosłych” romansach Beaty Majewskiej czytelnicy znajda pełen wachlarz gatunkowych scenariuszy – są przeszkody, które musza pokonać kochankowie, odrobina pikanterii, a nawet porwania.

Beata Majewska

Autorka pod pseudonimem Augusta Docher napisała powieść erotyczną „Anatomia uległości”. 

Zaczęła także serię fanfiction opartą na klasyce romansu. Pierwsza częścią tego cyklu są „Rozdroża”, które stanowią uwspółcześnioną wersję „Dziwnych losów Jane Eyre”.

Ankieta

Czy czytasz romanse?

Wrzesińskim czytelnikom Beata Majewska dała się poznać jako sympatyczna osoba, które potrafi snuć barwne opowieści. 

Rozmowa z autorką w najbliższym wydaniu WW.

To nie koniec jesiennych spotkań z literaturą we wrzesińskiej bibliotece. 28 listopada o 18.00 odbędzie się spotkanie z Tanyą Valko, arabistką, autorką kilkutomowej „Arabskiej sagi”.

A jakiego pisarza Wy zaprosilibyście do Wrześni?

Ankieta

Jaki gatunek literatury najbardziej cię interesuje?

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:39 18-11-2019