Rolety wolnowiszące – proste, więc uniwersalne

Kilka lat temu sprzedaż rolet wolnowiszących mocno spadła – prym wiodły różnego rodzaju rolety montowane klasycznie do ramy okiennej. Dziś jednak coraz więcej osób docenia zalety tego prostszego rozwiązania – niektóre z tych plusów są zupełnie oczywiste, inne trochę mniej, ale każdy ma znaczenie.

gospodarka 12:13 09-01-20190 0

Niska cena

Najprostsza konstrukcja z możliwych oznacza zdecydowanie niską cenę. Brak prowadnic, coraz dziwniejszych systemów montażu i mechanizmów sprawiają, że rolety wolnowiszące są wyraźnie tańsze niż jakikolwiek inny rodzaj zasłon okiennych. Oczywiście – do wyboru pozostaje zwykle kilka rodzajów tkanin, z których te bardziej ozdobne są nieco droższe, natomiast większość sprzedawanych rolet tego typu wykorzystuje tańsze tkaniny. Tu jednak ma się pełną kontrolę nad kosztem rolety, tym bardziej kiedy, tak jak https://rolety.eu/pl/14-roleta-wolnowiszaca, zamawia się ją na wymiar.

Niska cena sprawia, że to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez wynajmujących i młodych ludzi na dorobku, którym jednak zależy na komforcie i estetyce. To jednak nie koniec, bo każdy, kto szuka podstawowego wariantu, też będzie zadowolony, mogą zaoszczędzić kilkanaście do nawet kilkudziesięciu złotych na każdej rolecie.

Więcej swobody

Rolety wolnowiszące wybaczają błędy. Pomyłka przy pomiarze wnęki okiennej? Nic nie szkodzi, prawdopodobnie nie będzie tego w ogóle widać. Nietypowy kształt okna, krzywa ściana, uszkodzona rama okienna? Nic z tego nie jest problemem. Roletę wolnowiszącą można zamocować na suficie, ścianie albo oknie, co pozwala też bardzo radykalnie odmienić całkowitą aranżację wnętrza.

Rolety wolnowiszące można zamontować na każdym materiale i można im nadać niewielką lub bardzo dużą szerokość, co czyni z nich prawdopodobnie najbardziej uniwersalny typ rolet. Brak ciężkiej kasety i prowadnic dodatkowo zmniejsza masę całej konstrukcji, a to pozwala na montaż nawet w dość delikatnych materiałach bez ryzyka ich uszkodzenia lub odkształcenia.

Minimalizm

Minimalistyczna konstrukcja świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, a poza tym już w kilku miejscach zauważono, że uproszczenie konstrukcji to również ukłon w stronę środowiska. Nawet jeśli prowadnice i kaseta są wytwarzane z materiału recyklingowanego, co jednak w gronie najbardziej radykalnych obrońców środowiska rolety wolnowiszące będą cenione jeszcze wyżej.

Prosta konstrukcja to również praktycznie zerowe ryzyko usterki. Nawet kiedy roleta nie będzie założona idealnie równo, nie powinna sprawiać problemów – tkanina nie zahaczy o prowadnice ani kasety, więc najwyżej zwinięta roleta straci nieco na estetyce (dlatego jednak warto postarać się roletę wypoziomować), ale dalej będzie działała.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:13 09-01-2019