Rok po burzy stulecia. Jak to wspominamy? Czy boimy się powtórki?

Za parę dni przypadnie pierwsza rocznica burzy stulecia, czyli najsilniejszej nawałnicy we współczesnej historii naszego regionu.

temat tygodnia 11:49 07-08-2018 31

Był wieczór 11 sierpnia 2017 roku. Już sam widok ciemnych, zbitych chmur nadciągających nad Wrześnię był niepokojący, jednak tego co stało się potem, chyba nikt się nie spodziewał. Niecała godzina wystarczyła, by krajobraz miasta i wielu okolicznych miejscowości zmienił się nie do poznania. W samej Wrześni zniknęły spore części parków i podmiejskich lasków.

Choć burza nas przeraziła i przyniosła ogromne straty materialne, na szczęście nie doprowadziła do niczyjej śmierci. Nawałnica pokazała też, że w trudnych chwilach potrafimy wykazywać troskę o sąsiadów i pomagać sobie nawzajem.

A jak Wy zapamiętaliście ten feralny wieczór? Gdzie wtedy byliście i co robiliście? Czy byliście wśród poszkodowanych? Jeśli tak, to czy udało się Wam naprawić zniszczenia i uzyskać odszkodowanie? Boicie się powtórki? Znacie zasady bezpieczeństwa, które należy stosować w trakcie burz? Jak oceniacie aktualną sytuację klimatyczną? Jak radzicie sobie z falą upałów? Zapraszamy do dyskusji i udziału w ankietach.

Na zdjęciu powyżej powalony krzyż przy kościele w Marzeninie. Fot. Projekt Września

Ankieta

Jakie były skutki burzy stulecia przy moim domu?

Ankieta

Czy śledzę prognozy pogody i ostrzeżenia przed burzami?

Ankieta

Czy moim zdaniem klimat w ostatnich latach i dekadach zmienia się gorsze?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:49 07-08-2018 31