Rodzinny biznes. Medalowe żniwa sióstr Guzowskich

Pisaliśmy o krążkach mistrzostw Polski Pauliny Guzowskiej, teraz donosimy o sukcesie jej młodszej siostry - Martyny. Na rozegranych w miniony weekend w Radomiu Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów U-18 zawodniczka Orkana wywalczyła brąz w biegu na 400 m, bijąc przy okazji dwukrotnie rekord Wrześni seniorek.

lekkoatletyka 06:54 23-09-20201 0

Już w biegi eliminacyjnym Martyna Guzowska poprawiła własny rekord życiowy, a przy okazji rekord Wrześni seniorek na 56,15 s. W finale wychowanka trenera Andrzeja Pujdaka pobiegła jeszcze szybciej bijąc kolejne rekordy. Rezultat 55,87 s starczył jednak tylko do brązu. 18. czas eliminacji biegu na 400 m (59,35 s) uzyskała Wiktoria Dams, druga reprezentantka Orkana.

Zuzanna Kniak w rzucie młotem, legitymująca się drugiem rekordem życiowym (56,87 m) spośród startujących, awansowała z eliminacji do finału z 10 wynikiem (47,52 m). W finale zawodniczce trenera Przemysława Pawlaka poszło lepiej, ale wynik 53,29 m pozwolił jedynie na zajęcie czwartego miejsca. Zuzanna w pchnięciu kulą zajęła 13. miejsce (12,27 m) o ponad metr bliżej niż jej życiówka.

Wiktor Grzegorek w biegu eliminacyjnym na 110m pł. zajął trzecie miejsce i zdołał wywalczyć awans do finału B. Zawodnik trenera Adama Kaczora wygrał swój drugi bieg w czasie 14,73 s i ostatecznie został sklasyfikowany na 9. miejscu.

Hubert Knopkiewicz spalił trzy próby w rzucie młotem i zakończył udział w mistrzostwach. Start nie wyszedł również naszym kulomiotom. Zarówno Wiktor Sroka jak i Piotr Miczuga w konkursie eliminacyjnym nie zbliżyli się do swoich rekordów życiowych i zostali sklasyfikowani na odpowiednio 18. i 20 miejscu.

Bartosz Kowalski, orzechowianin, startujący w barwach Juvenii Puszczykowo, zajął piąte miejsce w skoku wzwyż. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 202 cm poprawiając swój rekord życiowy.

Nasi lekkoatleci wywalczyli łącznie 24 punkty i w klasyfikacji klubowej Orkan zajął 36 miejsce w kraju.

Martyna ma już na swoim koncie halowe medale krajowego czempionatu (na zdjęciu w biegu na 600 m). Te na otwartym stadionie smakują jednak inaczej. Gratulujemy osiągnięć!

06:54 23-09-2020