Rodzinna zabawa z grami Alexander

Lato to najlepszy czas na rodzinne zabawy na świeżym powietrzu. Hurtownia Bemag z Gutowa Wielkiego poleca gry firmy Alexander, które stanowią połączenie planszówek z zabawkami zręcznościowymi.

oświata 12:03 12-07-20190 1

Poniżej kilka propozycji, które pozwolą ćwiczyć zarówno kondycję, jak i spostrzegawczość.

1. „Strzał w 10” – idealny wybór dla małych i dużych graczy, którzy chcą poćwiczyć celność. W grze mamy do wyboru 8 opcji zabawy. Uczestnicy mogą zmierzyć się w rzutach na czas, rzutach w pełnym pędzie czy precyzyjnych rzutach. Oprócz tarczy głównej zestaw zawiera krążki – bazy urozmaicające grę, które stanowią miejsce zdobycie dodatkowych punktów. Bazy wymuszają także bieg, pozwalający dodatkowo rozruszać ciało.

2. „Siódme Poty” – energiczna gra, w której zadaniem gracza jest poruszanie się po planszy i zbieranie kartoników ze sprawnościami fizycznymi do wykonania. Jeżeli graczowi uda się wykonać sekwencję ćwiczeń, otrzymuje puzzel. Wygrywa ten, kto pierwszy ułoży układankę.

3. „X-Game” – gra, w której można sprawdzić swoją sprawność i ogólną kondycję. Głównym elementem jest drewniany stojak, do którego gracze rzucają obręczami. Liczba zdobytych punktów zależy od miejsca na stojaku, w które trafimy. Gra ma 6 wariantów, w których trzeba nie tylko celnie rzucać do celu, ale też biegać, wykonywać skłony, pajacyki i przysiady.

4. „Uni” – zestaw do rzutu podkową. Gracze za pomocą palików i sznurków wyznaczają pola. Od tego, w którym z nich wyląduje podkowa, zależy liczba punktów.

5. „Active” – seria gier i zabaw sportowych, w których znajdziemy zestawy do biegu w workach, rzutu dyskiem i slalomu z woreczkami. Rozgrywki mogą odbywać się w 6 wariantach, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Zręcznościowe gry idealnie sprawdzą się podczas imprez dla dzieci, np. urodzin. To doskonały pomysł, żeby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu i pokazać, że warto czasem oderwać się od komputera i smartfona.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12:03 12-07-2019