To była udana niedziela na rynku. Świąteczną atmosferę było widać niemal wszędzie

Połączenie dwóch imprez i zmiana lokalizacji okazały się strzałem w dziesiątkę.

społeczeństwo 06:39 09-12-20194 2

W niedzielę 8 grudnia na nekielskim rynku zorganizowano Mikołajki połączone z kiermaszem świątecznym. Wystawcy mogli swobodnie rozstawić się pod specjalnie ustawionymi namiotami. Wyraźnie widać też możliwość bardziej swobodnego przemieszczanie się mieszkańców niż miało to miejsce na targowisku przy ul. Chopina. Tego dnia kupić można niemal wszystko, co przyda się na świątecznym stole.

Organizatorzy nie zapomnieli też o młodszych uczestnikach wydarzenia. Na rynku stanął duży namiot, w którym odbywały się warsztaty świąteczne i śpiewanie na żywo. Animatorzy zabawiali też najmłodszych nawiązując do słynnej animacji „Kraina lodu”.

Dzieci mogły też zasiąść na kolanach Świętego Mikołaja. Specjalny gość nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Nieustannie przy saniach, w których się znajdował, ustawiała się kolejka. Rodzice oczywiście wykonywali zdjęcia, a najmłodsi nie ukrywali swoich szczerych uśmiechów.

Tradycyjnie też dużym zainteresowaniem cieszył się świąteczny poczęstunek. Jak co roku można było spróbować barszczu, pierogów i kapusty. Potrawy serwował burmistrz Karol Balicki, a pomagały mu panie: wiceburmistrz Anna Mizgajska i dyrektorka NOK-u, Aleksandra Kujawa.

Wydarzenie zakończyło się rozświetleniem światełek na choince. To pozwoliło jeszcze mocniej poczuć świąteczny klimat. I nic w tym dziwnego, bo do Wigilii pozostało nieco ponad dwa tygodnie.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

06:39 09-12-2019