Rockowy wrzesiński zespół wystąpił na wrzesińskiej scenie. Posłuchajcie, jak brzmi Yorba

Około 200 osób bawiło się na koncercie wrzesińskiego zespołu rockowego Yorba w pubie AQQ. 

kultura 21:45 03-03-20190 6

Pierwsze ślady istnienia grupy to styczeń 2018, ale intensywniejsze działania stały się widoczne pod koniec ubiegłego roku. 28 grudnia Yorba wystąpiła w spektaklu „W wolności My” wyreżyserowanym przez Elżbietę Górczyńską, a 2 stycznia muzycy weszli do studia, by nagrać materiał na pierwszą epkę. 13 stycznia zagrali na 27. finale WOŚP-u w motocyklowym klubie Ghost w Poznaniu. 25 lutego Yorba zagrała w Klubie pod Minogą w Poznaniu w ramach Studenckich Poniedziałków, a 2 marca na swojej „rodzimej” scenie.

– Super, naprawdę mega, czekałem bardzo długo, żeby tutaj wrócić, na stare śmieci! – cieszył się po koncercie Kamil Szpecht, wokalista i frontman grupy, zapytany o to, jak czuje się, ponownie stając na scenie we wrzesińskim pubie. – Szczególnie, że jestem w doborowym towarzystwie nowego zespołu, który bardzo, bardzo mi odpowiada. Tym bardziej czuję się jak u siebie, że mamy starego perkusistę, a więc sekcja brzmi tak samo dobrze jak w zespole Presence of Mind. I ogólnie jest bardzo rodzinna atmosfera, milutka. Super, fajnie! I bardzo cieszymy się, że przyszło tyle osób, nie spodziewaliśmy się. 

Rozmowę z Kamilem Szpechtem opublikujemy na łamach „Wiadomości Wrzesińskich”, a póki co zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu oraz nagrania z jego finału.

Wokalistą grupy jest Kamil Szpecht, za gitarę solową odpowiada Karina Szpecht, a za gitarę rytmiczną – Paweł Wieloch. Wojtek Skorupski gra na basie, a Piotr „Czaki” Pluciński – na perkusji. Wrześnianie mogą kojarzyć muzyków Yorby z innych okołorockowych projektów, takich jak: Fuhrberger, Crack4Go czy Presence of Mind.

Najbliższa okazja, by usłyszeć Yorbę, już 8 marca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. O godz. 18.00 rozpocznie się tam koncert „Siła muzyki” to koncert realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z teorii” organizowany przez wrzesińską młodzież. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

21:45 03-03-2019