Rockowo i tradycyjnie – młodym głosem o wolności

Koncert „Zapytaj o Nią” był mocnym akcentem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Młodzi wrześnianie zaśpiewali w WOK-u polskie piosenki o wolności - zarówno te znane od pokoleń, jak i najnowsze. 

kultura 20:04 11-11-2017 0

To już druga edycja koncertu. W ubiegłym roku zorganizowano go w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Inicjatorami przedsięwzięcia byli studenci - Mateusz Nowaczyk i Adrianna Olejniczak. 

W tym roku Mateusz, absolwent LO im. Sienkiewicza postanowił kontynuować projekt samodzielnie. Znalazł partnerów i wykonawców. Wspólnie z gronem współpracowników opracowali scenariusz. Nie było łatwo, ale koncert wypadł perfekcyjnie. 

Po raz kolejny młodzież pokazała, że patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów. Wykonawcy zaśpiewali m.in. piosenki Comy czy Chłopców z Placu Broni. Zaprezentowali też własne aranżacje tradycyjnych utworów, takich jak „Rozkwitały pąki białych róż”. Było na przemian nastrojowo i rockowo.

Na scenie wystąpili uczniowie i absolwencie wrzesińskich szkół, pracownicy lokalnych instytucji, a także goście z pobliskich miast. 

Czarek Paprzycki i Kasia Piechnik
Gabriela Sikora i Marcin Pawłowski
Paulina Ławniczak
Marcelina Dopierała
Kamil Szpecht
Bruno Surowiec
Maciej Rembikowski
Paulina Ławniczak
Ula Kowalewska
Adam Stefański
Gosia Harendarz z zespołem
Angelika Kaniewska
Iga Iglewska
Mateusz Nowaczyk

 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:04 11-11-2017 0