Rezerwy Victorii umocnione na pozycji lidera. Wrześnianie wygrywają z ZKS Zagórów

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w ostatnim meczu z ZKS Zagórów piłkarze Victorii II. Przy przegranej Polonii Golina wrześnianie uzyskali dwa punkty przewagi nad wiceliderem.

piłka nożna 20:09 13-05-20190 0

Mecz, którego gospodarzem byli wrześnianie rozegrano wyjątkowo na boisku w Psarach Polskich. Nastawienie gości z Zagórowa na grę z kontry od samego początku pojedynku zmusiło wrześnian do gry w ataku pozycyjnym. Do przerwy gracze z Zagórowa w żaden istotny sposób nie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Ziółkowskiego. Gospodarze oddali natomiast kilka groźnych strzałów z dystansu, najgroźniejsze z nich były w wykonaniu Patryka Krzyżanowskiego i Dawida Szymańskiego

W końcówce pierwszej połowy rezerwy Victorii dwukrotnie umieściły piłkę w siatce przyjezdnych. Dwukrotnie gole nie zostały jednak uznane z powodu pozycji spalonej. Nieuznanie drugiej bramki przez arbitrów wydawało się bardzo kontrowersyjne, bo w opinii większości obserwujących mecz gol zdobyty został prawidłowo.

W pierwszym fragmencie drugiej części meczu piłkarze Victorii byli zbyt chaotyczni w swoich poczynaniach. Gra długimi podaniami do przodu nie przynosiła niczego. Dopiero po upływie kwadransa wrześnianie zaczęli grać składnie skrzydłami stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 65. min padł jedyny gol tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Zagórowa skierował Dominik Szymański. W dalszym fragmencie meczu wrześnianie skutecznie rozbijali ataki przeciwników na własnym przedpolu. Sami oddali kilka groźnych strzałów z dystansu, po których dwukrotnie bramkarz przyjezdnych musiał parować piłkę na rzut rożny.

- Zdobyliśmy bardzo ważne punkty. Zwycięstwo i postawa drużyny cieszy. Byliśmy bardzo zdyscyplinowani taktycznie. Wszyscy zawodnicy grali blisko siebie, przemieszczali się całym zespołem w kierunku gry – podsumowywał trener Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Jędraszak, Wawrzyniak, Zdunek, Kiełpiński – Krzyżanowski (70. Klamecki-Cichy), Radziejewski, Cichoński, Knop – Dawid Szymański – Dominik Szymański

Klasa A, Victoria II Września – ZKS Zagórów 1:0 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:09 13-05-2019