Rezerwy Victorii obejmują pozycję lidera. Przewodząca w tabeli Polonia Golina pokonana

W minioną niedzielę na boisku we Wrześni doszło do pojedynku lidera i wicelidera Klasy A. W starciu z Polonią Golina lepsi okazali się gracze rezerw Victorii i to oni w tej chwili przewodzą w tabeli.

piłka nożna 15:29 29-04-20190 0

W późniejszym rozrachunku wynik tego meczu może okazać się bardzo ważny. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek spotkań, ale dzięki wygranej wrześnianom udało się odrobić straty do lidera i nawet minąć go w tabeli.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli wrześnianie obejmując prowadzenie już w 3. min. Futbolówka trafiła do bramki Polonii po strzale Dawida Szymańskiego z dystansu. W 10. min ten sam zawodnik nie trafił w światło bramki gości uderzając piłkę z 10. metrów. Po upływie kilkunastu minut od tego zdarzenia do głosu doszli przyjezdni. Gracze z Goliny wykonywali sporo stałych fragmentów gry, ale nic wielkiego im to nie przynosiło. Dopiero w 45. min po stracie piłki przez wrześnian w strefie środkowej boiska gracz Polonii znalazł się w sytuacji sam na sam ze strzegącym bramki Victorii II Jakubem Ziółkowskim, ale pojedynek ten przegrał.

W pierwszym fragmencie drugiej części gry goście z Goliny mieli dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania. Najpierw po dośrodkowaniu z boku boiska i strzale głową z 5. metrów Ziółkowski wygarnął piłkę z linii bramkowej. Potem bramkarz Victorii II obronił piłkę uderzoną z kilku metrów z kąta. Po upływie godziny gry wrześnianie zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze kontry. W 67. min Jakub Zielonka wyłożył piłkę na 5. metr Dominikowi Szymańskiemu, ale ten popełnił fatalny błąd przy jej przyjmowaniu. Minutę później bramkarz Polonii wygrał pojedynek jeden na jeden z Krystianem Śniegowskim. W 78. min padł gol definitywnie przesądzający o wygranej wrześnian. Stanisław Klamecki-Cichy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości trafił w słupek, ale w porę do odbitej piłki zdążyć zdołał Zielonka kierując ją do siatki. Kolejnego gola dla Victorii II w końcówce meczu mógł jeszcze zdobyć Gracjan Siwiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Kiełpiński, Wawrzyniak, Zdunek, Jędraszak – Śniegowski, Radziejewski, Siwiak, Dawid Szymański (73. Cichoński), Knop (66. Zielonka) – Dominik Szymański (75. Klamecki-Cichy)

Klasa A, Victoria II Września – Polonia Golina 2:0 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

15:29 29-04-2019