Reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate startowali w zawodach ogólnopolskich

Zawody Polish Open – XII International Karate Grand Prix przeprowadzono w miniony weekend w Bielsko-Białej. Wystartowało w nich trzech zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate, tym razem reprezentujących Kadrę Wielkopolski WKF.

piłka nożna 20:33 10-10-2018 0

Polish Open – XII International Karate Grand Prix, największe zawody karate WKF w Polsce, przeprowadzono w dniach 5-7.10.2018 r. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło blisko 1600 zawodników i zawodniczek z ponad 30 krajów Europy i świata. Turniej obsługiwało około 90 sędziów, w tym 60 z zagranicy.

Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez Klaudiusza Bandulika, Igora Piaskowskiego i Mikołaja Siepielskiego. Klaudiusz Bandulik startował w kumite indywidualnym kadetów -57 kg. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 57 zawodników. Po bardzo ładnej pierwszej walce z przeciwnikiem reprezentującym Węgry zakończonej remisem przegrał 2:3 decyzją sędziów. Pozostali dwaj reprezentanci WKK wystartowali w kumite U14 +50kg (startowało 31 zawodników). Igor Piaskowski wygrał na punkty swoją pierwszą walkę z reprezentantem Białorusi. W drugiej przegrał nieznacznie ze swoim kolegą z Kadry Wielkopolski. Mikołaj Siepielski podczas zawodów okazał się być w świetnej formie. Mimo dużej konkrecji wygrał aż cztery walki, przegrywając dopiero pojedynek o wejście do finału. Jego przeciwnikami byli zawodnicy z Łotwy (1:1), Polski (3:1) i Litwy (1:0). W repasażach nieznacznie przegrał z zawodnikiem z Łotwy kończąc udział w zawodach ostatecznie na 5. miejscu. Mikołaj i Igor startowali jeszcze w konkrecji kumite drużynowym U14 (startowało 13 drużyn). W pierwszej walce 2:0 pokonali zespół z Białorusi, przegrywając potem z reprezentantami tego samego kraju w drugiej walce.

- Wróciliśmy bez medali, ale z ogromnym bagażem doświadczeń. Jesteśmy zadowoleni z wyników i startów naszych chłopców. Dziękujemy trenerom Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiemu za przygotowanie zawodników do zawodów. Trenujemy i szykujemy się na kolejne wyzwania w tym roku – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:33 10-10-2018 0